Як розмітити фундамент.

При можливості вибору ділянки для забудови приділіть увагу таким умовам: можливість підключення до комунікацій, наявність під'їзних шляхів, екологія місцевості, краса навколишнього ландшафту, щільність навколишньої забудови. Розмітка стрічкового фундаменту не вимагає спеціальних інструментів і всі роботи можна завершити за один день.
Інструкція
1
Попередні работиСпланіруйте ділянку з урахуванням сторін світу і панівних ветров.Подготовьте необхідні інструменти: рулетку, волосінь або дріт (але не мотузку, тому що вона може розтягуватися і зсихатися), палиці або, ще краще, арматуру для використання вигляді кілочків, молоток, схил, прищіпки.
2
Розмітка першої стениОтмерьте необхідну довжину на місці розташування першої стени.Добавьте до цієї довжини з кожного боку по 50 см і вбийте колишкі.Прівяжіте до них волосінь.
3
Визначте за допомогою схилу місця кутів будинку (50 см від кінця волосіні або дроту) .Отметьте прищіпкою це місце.
4
Розмітка бічній стениПротяніте під кутом 90 градусів другий шнур під місцем кріплення пріщепкі.Добавьте до необхідної довжині бічної стіни по 50 см з кожного кінця.
5
Позначте місце кута будинку так само прищіпкою, як і у першій стени.Повторіте операції з рештою сторонами фундаменту .
6
Перевірка геометрії фундаменту Встановіть почергово в кожному місці пересеченіея лісок (у кутах фундаменту ) прямокутний трикутник за допомогою кілочків і мотузки зі сторонами 40 і 40 см і підставою 55 см для перевірки відповідності 90 градусам.
7
Перевірте симетричність сторін фундаменту діагоналями - якщо парні діагоналі рівні, значить кути витримані правільно.Смещайте кілочки доти, поки діагоналі не стануть рівні у тому випадку, якщо в розмітці була допущена помилка.
8
Розмітка внутрішніх контурів фундаменту Відміряйте від розмітки зовнішньої сторони фундаменту необхідну кількість см для розмітки внутрішньої сторони траншеї.
9
Пам'ятайте, що по всій довжині ширина повинна бути однаковою і більше ширини стін, тобто не менш 40-60 сантіметров.Прібавьте до ширини розмітки кілька сантиметрів з усіх боків, якщо буде використовуватися опалубка.