Як навчитися літати на літаку.

Час від часу кожної людини тягне до себе небо. Хочеться не просто бути пасажиром сучасного авіалайнера, а самому посидіти за штурвалом літака, відчути себе справжнім пілотом. Чи складно навчитися керувати літальним апаратом? Фахівці кажуть, що оволодіти мистецтвом пілотування не складніше, ніж навчитися водити автомобіль.
Інструкція
1
Для того щоб оволодіти навичками самостійного польоту, необхідна практика - певна кількість годин, налітаних спочатку з інструктором, а потім і самостійно. Будьте готові до того, що вам буде потрібно провести в повітрі при навчанні не менше 500 годин. Початкове навчання укладається приблизно в 42 години польотів.
2
Починайте навчання ранньою весною, щоб на початку літа пройти первинну підготовку і встигнути політати самостійно до осені. Сплануйте свій час виходячи з того, що оптимально проводити в повітрі по 3 години на тиждень протягом 4-5 місяців.
3
Щоб навчитися найпростішим навичкам пілотування (зліт, посадка, круг, простий пілотаж, радіообмін і т.д.), вам необхідно звернутися в будь аероклуб або авіаційний навчальний центр. Багато невеликих аеродроми також надають послуги з навчання.
4
Якщо ви вибираєте школу ГА (Цивільної Авіації), то вам доведеться частину часу витратити на вивчення теоретичним дисциплін: метеорології, аеродинаміки і т.д. Навчальні матеріали надаються курсанту або безкоштовно, або за невелику плату.
5
В клубах РОСТО (Російської оборонної спортивно-технічної організації) теоретичні матеріали надаються зазвичай в електронному вигляді для самостійного вивчення. Як правило, все залежить від конкретного клубу: ви будете приїжджати на польоти, дізнаватися щось нове від інструктора, самостійно вивчаючи керівництво з льотної експлуатації.
6
При виборі місця навчання звертайте увагу на те, як позиціонує себе льотна школа: це клуб РОСТО або школа Громадянської Авіації? Клуб РОСТО надає вам льотну книжку затвердженого зразка та ліцензію пілота-спортсмена РОСТО.Школа ГА має угоду з авторизований навчальним центром (АУЦ) і затверджену програму для навчання. Годинники нальоту враховуються в льотній книжці і відповідають типу літака, на який у школи є ліцензія. Обов'язково попросіть для ознайомлення програму, за якою вас будуть навчати. На ній буде написано, хто саме її затвердив - РОСТО або ГА.
7
Після закінчення навчання ви отримаєте «права» на літак. Відмінностей між ліцензіями, що видаються РОСТО і навчальними центрами Цивільної Авіації, небагато. З точки зору практичної застосовності ліцензія ГА буде більш корисною. Після закінчення навчання і до отримання ліцензії може пройти досить багато часу - 6-10 місяців.