Як відмити кахель. Яким народним засобом очистити шви між плиткою.

Кафельная плитка - екологічно чистий, надзвичайно декоративний і зносостійкий матеріал, який позбавить вас від ремонту на довгі роки. Однак за ним необхідно регулярно доглядати, щотижня протирати і берегти від абразивів (твердих частинок) і жорстких щіток. Якщо ж плитка сильно забруднена, можна відмити кахель деякими підручними або спеціально призначеними для нього засобами.
Вам знадобиться
 • - теплий мильний розчин;
 • - засіб для миття посуду;
 • - нашатирний спирт;
 • - оцет;
 • - засіб проти цвілі (антигрибкові препарати);
 • - засіб для очищення клеїть розчину для плитки;
 • - рослинне масло;
 • - світлий повсть або шерсть;
 • - м'яка губка або ганчір'я (або спеціальна щітка для плитки і обробки швів);
 • - гумові рукавички.
Інструкція
1
Плитка на кухні. Необхідно мити кахель м'якою губкою (або ганчір'ям), змочуючи її в теплому мильному або будь-якому слабощелочном розчині. Після видалення забруднень обов'язково гарненько промийте плитку в чистій воді щоб уникнути некрасивих розлучень. Зазвичай таких щотижневих процедур буває достатнім для того, щоб тримати оброблені стіни або підлоги в чистоті. Якщо ж на кахельної поверхні з'явилися важко змиваються плями, обробіть їх водним розчином побутового нашатирного спирту і насухо витріть плитку м'якою ганчіркою. Жирові плями і кіптява добре видаляються з кахлю засобом для миття посуду та іншими універсальними рідинами і гелями, розчинювальними жир.
2
Кахель у ванній кімнаті. Тут важливо запобігти появи цвілі на швах між плитками, тому утримайтеся від частого застосування мильних розчинів на органічній основі. Найкраще скористатися промисловим засобом, рекомендованим для прибирання приміщень із підвищеною вологістю; також можна відмити кахель водою з оцтом або нашатирем. Не забудьте обробити шви засобом для захисту від цвілі. Деякі домогосподарки розчиняють у воді невелика кількість протигрибкового препарату (такого як ністатин, натаміцин або леворин) і з ефектом обробляють отриманої рідиною простір між плитками.
3
Прибирання після ремонту. Очистити кахель після ремонтних робіт в приміщенні можна за допомогою різних засобів, які у великому асортименті продаються в магазинах оздоблювальних матеріалів. Уважно читайте інструкцію по застосуванню і підберіть необхідне: водовідштовхувальне засіб; рідина, що видаляє надлишки цементного розчину і шпаклівки, та інше. Утримайтеся від агресивних кислот і абразивних порошків, щоб не зіпсувати декоративну (особливо глазуровану!) Плитку та шовний матеріал. Известку й шпаклівку можна прибрати і всуху - обробити забруднену поверхню пилососом і відполірувати її шматком світлого повсті, шерсті або спеціальною щіточкою.
Корисна порада
Застигла известка превосходно змивається підкисленою оцтом водою або за допомогою іншого народного методу: додайте в теплу воду рослинне масло і протріть цією сумішшю білі розводи на кахлі. Дійте обережно, щоб органіка не потрапила в шви. Після цього слід очистити кахель засобом для миття посуду.
Після ремонту квартира виглядає просто чудово! Але якщо регулярно не підтримується чистоту, то брудна плитка як на стінах, так і на підлозі зводить всі переваги ремонту до нуля. Тому краще відмивати плитку відразу після забруднення і не чекати генерального прибирання в квартирі.
Вам знадобиться
 • Столовий оцет
 • Щавелевая кислота
 • Нашатирний спирт
 • Спеціалізовані кислотні засоби
Інструкція
1
Відмити плитку від в'ївся бруду можна підручними засобами з домашніх засіків. Для видалення бруду можна використовувати розчин столового оцту, нашатирного спирту або щавлевої кислоти. При відмиванні плитки цими коштами потрібно обов'язково подбати про хороше провітрюванні, так як запах цих коштів дуже сильний і їдкий. Вибравши засіб, потрібно зробити розчин і відкрити вікно.
2
Потім потрібно взяти губку, бажано не абразивную, так як деякі види покриття плиток можуть подряпатися, і нанести розчин в непомітному місці. Таким чином перевіряється вплив розчину на плитку , щоб у разі непередбаченої хімічної реакції не зіпсувати покриття на видному місці. Якщо на краю покриття розчин видаляє бруд і не псує плитку , то можна протирати цим розчином всю поверхню, видаляючи бруд.
3
Після видалення забруднень обов'язково потрібно змити очищуючий розчин з плитки чистою водою, щоб видалити зайвий їдкий запах і залишки бруду.
4
Якщо домашні засоби не справляються з нальотом бруду, то можна спробувати спеціалізовану хімію для очистки плитки. Тільки обов'язково потрібно уточнити при покупці вид вашої плитки і її покриття.
Зверніть увагу
Краще не використовувати при очищенні плиток металеві губки, поверхня може необоротно подряпатися.
Корисна порада
При впливі на плитку спеціальними засобами потрібно захищати шви затірки, щоб хімія не розчинила їх.