Як форматувати документ.

Форматування документа полягає в приведенні його до певного стандарту оформлення. Дуже часто при оформленні тексту доводиться керуватися зазначеними стандартами, які стосуються відступів, інтервалів, розмірів і накреслення шрифту і т.д. Як правило, форматують вже готовий, набраний текст. Іншими словами, порядок оформлення документа наступний: набір всього тексту в зручному для користувача вигляді, а потім правка параметрів форматування.
Вам знадобиться
  • комп'ютер під управлінням операційної системи.
Інструкція
1
Для того щоб відформатувати текст, його потрібно спершу виділити. Для цього натисніть клавіші Ctrl + A (A латинська) для виділення всього тексту (це можна зробити і через меню «Правка» -> «Виділити все») або виділіть частину тексту за допомогою затиснутої лівої кнопки мишки. Альтернативний варіант виділення частини тексту: затиснути кнопку Shift і переміщати курсор стрілками «вправо» і «вліво». Текст слідом за курсором буде виділений.
2
Переходьте до форматування документа . На панелі інструментів задайте необхідне написання шрифту (часто це Times New Roman або Arial) і розмір шрифту. Врахуйте, що якщо накреслення шрифту у всьому документі повинно бути однаковим, то розмір деяких частин може відрізнятися. Приміром, іноді заголовки роблять трохи крупніше основного тексту.
3
Вирівняйте текст відносно полів документа . Це можна зробити за допомогою відповідних кнопок на панелі інструментів або через меню, що відкривається натисканням правої кнопки миші по виділеному тексту - «Абзац». Весь текст можна вирівняти по лівому краю, по правому краю (в дуже рідкісних випадках) та по ширині (найпоширеніший варіант). Для вирівнювання заголовків зазвичай використовують варіант «По центру».
4
Натисніть правою кнопкою мишки по виділеній частині тексту і виберіть в меню пункт «Абзац». Задайте параметри основних відступів, відступу першого рядка, міжрядковий інтервали, інтервали до і після абзацу. Крім того, відредагувати відступи можна за допомогою сітки зверху і праворуч від документа , представленої у вигляді сантиметрової шкали. Для цього просто наведіть повзунки мишкою.