Як зробити оцифровку.

C появою персональних комп'ютерів в житті відеооператор, а також тих, хто займається монтажем відеозаписів значно полегшилася процедура обробки будь-якого зображення, яке фіксує камера. Для обробки відео на комп'ютері достатньо оцифрувати відеозапис, тобто скопіювати її на жорсткий диск в цифровому форматі.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення VirtualDub, комп'ютер, відеокамера.
Інструкція
1
Підключення камери до комп'ютера здійснюється за допомогою з'єднувальних кабелів, які, як правило, йдуть в комплекті з купленої відеокамерою. Кабель ділиться на 2 лінії: аудіо і відео. Лінію «Аудіо» необхідно підключити до роз'єму Line-In вашої звукової карти (автономної або інтегрованої), а лінію «Відео» підключити до гнізда вхідного сигналу вашої відеокарти. Перед оцифруванням відеосигналу необхідно відключити будь-які програми, які не будуть брати участь у цьому процесі. До таких програм можна віднести будь аудіо- і відеопрогравачі, файлові менеджери, антивіруси та інші утиліти.
2
Наступним етапом настройки підключення відеокамери до комп'ютера буде виставлення всіх налаштувань аудиосигнала на максимальні значення. Зробити це можна через аплет настройки аудіопараметрів: натисніть меню «Пуск», виберіть пункт «Панель управління», у вікні, двічі клацніть по значку «Звуки і аудіопристрої».
3
Запустіть програму VirtualDub. У головному вікні програми натисніть на верхнє меню File, потім виберіть пункт Capture AVI (захоплення відео). Натисніть F9 для редагування налаштувань захоплення. У вікні, необхідно активувати пункт Capture audio (захоплення звуку). Нижче слід змінити параметр Frame rate на 25.00 одиниць.
4
Тепер налаштуємо звук, який ми будемо отримувати від відеокамери (формат файлу). За замовчуванням програмою виставлений формат PCM - гарна якість запису звуку. Цей формат змінювати не варто, а швидкість бітрейта можна збільшити, 128 або 192 цілком вистачить. Чим вище бітрейт, тим більше розмір створюваного файлу.
5
Відео краще налаштувати при включеному відтворенні запису на камері: натисніть верхнє меню Video, потім виберіть пункт Format. У вікні, виберіть один з представлених форматів. Можна сказати відразу, що формат UYVY - найпопулярніший, тому він воліємо для більшості відомих видеокодеков.
6
Тепер натисніть меню Video і виберіть пункт Source. На вкладці Capture Source ви можете вибрати кодек або пристрій захоплення. Також є можливість вибрати тип підключення камери: якщо з'єднувальний кабель з «тюльпанами», виберіть тип Video Composite. На вкладці Device Settings можна повністю відрегулювати такі параметри, як яскравість, насиченість, тон і т.д.
7
Все настройки були виконані і збережені в автоматичному режимі. Для початку захоплення натисніть клавішу F6 на клавіатурі, потім кнопку Play на відеокамері. По закінченню захоплення відеозапису натисніть кнопку Esc на клавіатурі і кнопку Stop або Pause на вашій камері.