Як відрізнити підробку грошей.

Проблема підроблених грошових банкнот тривожить як банки, так і звичайних людей протягом всієї історії існування грошей . А в умовах економічної кризи кількість випадків виявлення фальшивих грошей зросла в рази. І, як би парадоксально це не звучало, але факт залишається фактом: чим вище ступінь захищеності банкнот, тим кращої якості виготовляються підробки. І все ж необхідно знати основні відмітні риси банкнот, щоб зуміти розпізнати підробку від справжніх грошей .
Інструкція
1
Якщо сумніваєтеся в достовірності купюри - покладіть поруч аналогічну, такий спосіб легко допоможе виявити підробку при порівнянні двох рівнозначних банкнот.
2
Далі - водяний знак. В справжніх грошах він помітний тільки на просвіт (спеціальне зображення і номінал купюри), в фальшивих - його видно під будь-яким іншим кутом, Складається враження, що він зовсім не «водяний» і не всередині банкноти, а намальований олівцем на її поверхні. При просвічуванні знак дуже часто не збігається із зображенням на купюрі, яке він повинен дублювати.
3
Зверніть увагу на папір, спробуйте на дотик - справжні гроші шорсткі, підроблені ж, навпаки, гладкі, тому як надруковані на звичайному струменевому принтері. При попаданні краплі води на таку банкноту, фарба відразу ж «потече», до того ж буде помітно осипання фарби на згині і по краях, відсутність чіткості ліній.
4
Напис «КВИТОК БАНКУ РОСІЇ» вже не є показником справжності приобмацуванні, фальшивомонетникам вдається створювати цю ознаку спеціальним пресуванням папери в певних місцях.
5
Наступні відмінності: металізована нитка, коляропереносною фарба і мікроперфорація. Тільки модифіковані банкноти мають двухмиллиметровую нитка, що виходить із зворотного боку п'ятьма проблисками, зливаючись на просвіт в суцільну лінію. На фальшивих грошах «стежки» малюють тушшю, лаком, сріблястою фарбою, на просвіт вони не утворюють суцільний лініі.Цветопеременний барвник повинен змінюватися з малинового кольору на золотисто-зелений. У випадках підробки - помітна растрескавшаяся фарба, яка переливається іншими оттенкамі.Мікроперфорація (позначення банкноти в цифрах) в справжніх грошах - гладка, в підроблених - шорстка з одного боку (через дірочок проколотих голкою).
6
Кольорові волокна, що йдуть в товщу паперу на справжніх грошах, люминесцируют певними квітами (червоним і жовто-зеленим світінням). В підроблених такі волокна, як би приклеєні на поверхні, їх можна легко зняти голкою і, в деяких випадках, в УФ дають отруйно-зелене свічення.
7
Муар (веселка) дуже важко і дорого подделать.Ценностью захисних властивостей грошей є не стільки трудність в їх підробці, скільки можливість будь-якій людині неозброєним оком визначити їх справжність.
Шахраї воліють підробляти купюри номіналом 1000 рублів. На другому місці знаходяться 500-рублеві банкноти. Щоб убезпечити себе і своїх близьких необхідно навчитися визначати справжність купюри без спеціальних технічних пристосувань.
Вам знадобиться
  • - купюри номіналом 5000, 1000, 500 рублів;
  • - лупа;
  • - монетка.
Інструкція
1
Потрясіть купюру біля вуха. Цей спосіб дозволить визначити якість паперу, за якою можна відрізнити підроблені гроші. Фальшива банкнота буде глухо шарудіти, в той час, як купюра із справжньої папери - буквально «гриміти».
2
Акуратно намочіть частина банкноти, яка здалася вам підозрілою. Використовуйте те місце, де є фарба. Якщо купюра справжня, то з нею нічого не станеться. В фальшивках не вміють використовувати водостійкі фарби, тому, ваші пальці будуть пофарбовані в колір банкноти.
3
Уважно погляньте на номер пропонованої вам купюри. Фарба, за допомогою якої він нанесений, виконана за спеціальною технологією і міцно нанесена на папір. Коли цифри і букви проглядаються погано або навіть в одному місці немає барвника - купюра підроблена.
4
Складіть купюру в тому місці, де розташовується серійний номер (навіть якщо він цілий і неушкоджений - для перевірки). Проведіть нігтем або монеткою по лінії згину. У підробленої банкноти фарба почне обсипатися. Справжні гроші при даній маніпуляції залишаться неушкодженими.
5
Перегляньте банкноту на просвіт. При цьому зверніть увагу на перфорацію - маленькі дірочки, що вказують номінал купюри. Вони виконуються спеціальним лазером. У фальшивомонетником таке обладнання відсутнє, вони використовують тонкі голки, якість дірочок від яких помітно відрізняється (з'являються нерівні краї, папір на яких Мохро; дірочки розташовані з нерівними проміжками). Цей момент також можна перевірити за допомогою обмацування гроші: справжня володітиме рівною і гладкою перфорацією, фальшива - опуклою.
6
Придивіться до захисної металізованої нитки. У оригінальній банкноти, в місці, де нитка перетинається з цифрою, фарба цифри нанесена поверх металевої частини. Фальшивомонетники не здатні виконати дану операцію, тому, на їх купюрах блискучий прямокутник перекриває фрагмент одиниці (наприклад, на купюрі 1000 рублів).