Як плести кольчугу.

Кольчуга являє собою оборонний обладунок з просмикнутих один в одного металевих кілець. Легкість і гнучкість кольчуги дозволяли воїну бути досить рухливим. Вийшла з ужитку вона у зв'язку з поширенням і удосконаленням вогнепальної зброї, але і сьогодні кольчуги широко використовуються в серйозних дорослих іграх при відтворенні військово-історичних подій.
Вам знадобиться
  • Плоскогубці, кусачки, циліндричний предмет для намотування дроту (фломастер), дерев'яна дошка, гвоздики, молоток
Інструкція
1
Для плетіння кольчуги використовуйте нержавіючу дріт. Важлива твердість і пружність матеріалу. Занадто м'яка дріт може почати сипатися під власною вагою, а надмірно тверда не дозволить відкушувати дріт - доведеться її різати, що занадто трудомістким. Вибирайте дріт завтовшки 1-3 мм.
2
Випрямите дріт і намотайте на фломастер, щоб вийшло щось на зразок навитої пружини, у якої кожний наступний виток прилягає до попереднього.
3
Після навивки пружини кусачками відкусите по одному колечку. Для зручності прокреслите на пружині лінію, вздовж якої будете відкушувати колечка.
4
Розділіть кільця на дві купки: в однієї половини краю з'єднайте так, щоб вийшло замкнуте кільце, а у другої групи частині краю розведіть на ширину діаметра кільця. Розводите краю не вздовж, а впоперек (перпендикулярно).
5
Виготовте станочек для плетіння кольчуги. Для цього візьміть дошку шириною 150 мм і довжиною 300 мм. Зверху на відстані 10 мм від краю по одній лінії вбийте 8-10 цвяшків на відстані діаметра кільця один від одного. При плетінні дошка знаходитиметься в похилому положенні (під кутом приблизно в 60-80 градусів), на гвоздиках висітимуть кільця.
6
На гвоздики повісьте по одному замкнутому кільцю. Якщо у вас 10 цвяшків, то кілець буде стільки ж. Тепер візьміть 9 розімкнутих кілець і одним розімкненим кільцем з'єднайте два сусідніх замкнутих. У вас вийшло два ряди кілець. Перш ніж з'єднати два сусідніх замкнутих кільця, повісьте на розімкнуте кільце два розімкнутих. Плетіння зручніше вести зліва направо. Наберіться терпіння, адже майструвати кольчугу вам, можливо, доведеться два-три місяці.
7
Сплетені окремі полотна з'єднайте між собою по тканинної викрійці. В будь-який момент кольчугу можна розплести, щоб переробити під інші розміри, якщо виникне така необхідність.