Як розкрутити ресторан.

На думку експертів, ринок місць громадського харчування в Москві зовсім не вважається "перегрітою", більш того, в порівнянні з деякими європейськими містами, у нас таких місць не вистачає. Чому у вашого ресторану так мало клієнтів і як вирішити цю проблему?
Інструкція
1
В вашому ресторані є маркетолог? Якщо ні, то пора найняти. Завдання маркетолога - збір і аналіз інформації про асортимент в ресторанах вашої категорії, цінах, конкурентах. На перший погляд, тут немає нічого складного, і здається, що це можна робити самостійно за допомогою Інтернету, анкет для клієнтів та іншого подібного. Однак це не зовсім так - по-перше, збір інформації забирає багато часу, по-друге, для її детального аналізу необхідно мати достатньо знань з різних сфер - економіки, бренд-менеджменту та ін.
2
Напевно в районі, де розташовується ваш ресторан, є ще кілька подібних закладів. Їх варто відвідати, просто в якості клієнта, щоб побачити асортимент, ціни, рівень обслуговування, якісь запам'ятовуються ідеї. Найкраще зробити це разом з маркетологом. Відповідно, за результатами ви просто трохи змініть свій асортимент - додасте пару "мейнстримових" страв, які користуються попитом в будь-якому випадку, прорекламіруете то блюдо, якого немає у конкурента, але є у вас. Ті страви, які не користуються попитом взагалі, краще прибрати з меню.
3
Просто дивно, скільки в Москві ресторанів в абсолютно безликими назвами на кшталт "Ельміра". Можливо, в радянський час клієнту було все одно, як називався ресторан - їх було надто мало. Але зараз назва грає дуже важливу роль. Не варто шкодувати грошей на послуги фахівця з неймінг або навіть брендингу. Назва вашого ресторану має бути яскравим і незабутнім, таким, щоб клієнт, побачивши його рекламу, наприклад, в метро, запам'ятав його надовго. Природно, назва повинна відображати суть ресторану (для японського ресторану важливі якісь японські мотиви, асоціації з японським стилем життя, харчуванням і т.д.).
4
Досить велику роль грає інтер'єр і розстановка столиків - людям як мінімум має бути зручно сидіти за столиками, не надто тісно і не надто широко. Бажано оформити зали ресторану в певному стилі, щоб вони перестали бути безликими. Привертає увагу яскрава вітрина ресторану, наприклад, муляжі страв - вони викликають апетит. Біля входу стоїть повісити меню з виділеними акціями і спецпропозиціями, а також новими стравами.
5
Не останню роль відіграє і обслуговування: клієнтові не захочеться повертатися в ресторан, де офіціанти недостатньо ввічливі, неохайні, обслуговують повільно, плутають меню і т.д. Краще найняти хороших офіціантів з досвідом роботи і платити їм більше, ніж більш "дешевих" студентів, але постійно отримувати скарги від клієнтів.
6
Перераховані способи - лише приклади дій по розкрутці ресторану. Як правило, в кожному випадку важливі свої нюанси. Але чим швидше власник ресторану в принципі почне будь-які дії по його розкрутці, тим раніше його ресторан почне приносити йому прибуток.