Як пов'язати пальто гачком. Як пов'язати дитяче пальто.

Речі, зроблені руками людини, вражають часом не стільки тим, як майстерно виконана робота, скільки багатою фантазією рукодільниці. Думаєш, що ще можна пов'язати гачком , крім простих серветок, килимків, топів, спідниць, суконь? Виявляється, можна самим зробити навіть пальто, приклавши до вміння уяву і терпіння.
Вам знадобиться
  • - пряжа (1500 г);
  • - гачок;
  • - гудзики;
  • - ножиці
Інструкція
1
В'яжіть пальто в дві нитки, якщо не плануєте утеплення. Виберіть товсту пряжу і гачок великого розміру. Визначтеся з візерунком.
2
Перед тим, як приступити до в'язання, зробіть викрійки. Це необхідно, по-перше, тому, що важко буває в'язати масштабні речі «на око», особливо недосвідченої рукодільниці, по-друге, вироби з вовни дають усадку, при роботі це потрібно врахувати.
3
Почніть в'язати пальто зі спини. Наберіть відповідно до викрійкою необхідну кількість повітряних петель (для розміру 42-44 - 115 повітряних петель). В'яжіть обраним узором всю частину виробу. Якщо ви не визначилися з малюнком, можете просто в'язати стовпчиком без накиду або стовпчиком з одним накидом. Для пріталіванія через 20 см від початку в'язання почати збавляти петлі з обох сторін по 1 через ряд, всього 5 разів. Через 34 см від першого ряду вироби додавайте по 1 петлі через ряд, всього 5 разів. Дійшовши до пройм для рукавів, почніть зменшення петель. Обабіч збавте спочатку по три петлі, потім через ряд по 1 петлі три рази. Через 80 см від набірного краю для вирізу горловини залиште середні 29 петель, обидві сторони закінчите в'язати окремо. Для внутрішнього заокруглення зменшуйте по 1петле з обох сторін, всього 3 ряди. Закінчите в'язання спинки.
4
Для лівої полички наберіть ланцюжок з 61 повітряної петлі і 1 для підйому. В'яжіть основним узором. Праворуч зробіть убавленія і додавання для пріталіванія і пройми для рукава, як і під час в'язання спинки. Для вирізу горловини з лівого боку залиште 12 петель. Закінчите роботу аналогічно задньої частини.
5
Праву поличку в'яжіть симетрично лівої, роблячи при цьому отвори для гудзиків. Для цього через рівну відстань в особовому ряду залиште 4, 5, 6 петлі. У виворітного ряду знову їх наберіть.
6
Для рукава наберіть 65 повітряних петель. В'яжіть основним узором. Через 12 см від початку в'язання додавайте по 1 петлі в кожному 6 ряду. Для оката рукава через 45 см від першого ряду залиште по 4 петлі з обох сторін. Повторюйте через 2 ряди ще 3 рази. Через 60 см від набірного краю роботу закінчите. Другий рукав в'яжіть аналогічно.
7
Сшейте деталі на виворітного стороні. Виріз горловини обв'яжіть основним узором, зробивши комір. Доповніть полички кишенями, пов'язаними у вигляді прямокутників. Готовий виріб обв'яжіть стовпчиком без накиду. Пришийте гудзики.
Зверніть увагу
При наборі петель орієнтуйтеся на товщину пряжі.
Корисна порада
Якщо ви в'язали в одну нитку, пальто можна утеплити синтепоном і пришити підкладкову тканину.