Як зберігати велосипед.

Велосипед - це персональний транспортний засіб, який значно полегшує переміщення, а в восточноазиатских країнах ще й забезпечує перевезення невеликих вантажів. В країнах з м'яким кліматом немає перешкод експлуатувати його всесезонно (за винятком хіба що сезону дощів). У Росії ж і Європі зимовий період для велосипеда занадто суворий, і бо? Більша частина велосипедистів перестають ним користуватися, вже з пізньої осені готуючи до умов зимового зберігання.
Інструкція
1
Почніть обробку велосипеда і виведення його з експлуатаційного режиму з того, що вимийте і ретельно його просушіть.
2
Перевірте цілісність вузлів - якимось із них може знадобитися невеликий ремонт. Може виявитися необхідність заміни, наприклад, сальників. Буде незайвим, якщо ви перебереться підшипники в колесах і справите заміну мастильного матеріалу.
3
Ослабьте троси гальмівної системи, або зовсім від'єднайте. Перемикачі швидкостей теж потребують максимальному ослабленні тросів, тому встановіть їх в найменш напружений стан.
4
Зніміть ланцюг і промийте її. Потім дайте обсохнути і змастіть, що запобіжить її від утворення іржі.
5
Якщо температурний режим зберігання вимушено передбачається нестабільним, то протріть промасленим тканиною хромовані частини велосипеда. Покришки коліс з усіх боків трохи змастіть гліцерином.
6
При підлоговому розміщенні велосипеда доведіть тиск в шинах коліс до звичайної нормальної накачування щоб уникнути їх деформації на час зберігання. Раз в три-чотири тижні перевіряйте достатність тиску і в разі потреби підкачуйте їх. Але краще, якщо ви підвісити велосипед, а з шин спустіть повітря. Так вони не будуть відчувати деформуючого тиску під вагою його ваги.
7
Для оптимізації простору зберігання можна послабити фіксуючу гайку керма і розгорнути його на 90 градусів. При можливості, педалі можна відокремити. В такому варіанті велосипед буде менше виділятися від стіни.
8
При наявності заскленого балкона або лоджії їх можна використовувати як місце зберігання велосипеда. Там він буде захищений від вогкості. Його необхідно чимось прикрити від попадання прямих сонячних променів, а колеса зняти, визначивши на зберігання в квартирі чи іншому опалювальному приміщенні.
9
У випадку, якщо умови по вологості і температурі в гаражі задовільні, можна зберігати велосипед там. Але, як правило, зберігання в гаражі пов'язане з труднощами забезпечення сталості температурного режиму і присутністю підвищеної вологості.