Як парити віником.

Баня. Духмяний густий пар, шипіння ароматної води, виплеснутої з ковша на розжарені камені і хльосткий віник, вибивала з тіла всі недуги. Хіба може бути щось прекрасніше російської лазні? Хіба є інший спосіб повернути собі радість буття, фортеця фізичну і душевну? Однак лазневі ритуали - сильнодіючі ліки, приймати яке слід дозовано і з особливою обережністю. Це, насамперед, стосується відвідин парної і хлопець віником .
Вам знадобиться
  • - віник;
  • - вода;
  • - ємність для запарювання.
Інструкція
1
Ще до відвідин лазні слід подбати про вінику. Вибирайте тугий, гнучкий і не важкий віник з хорошими неушкодженими листям - краще березовий або дубовий.
2
Наступний етап - запарювання віника. Свіжий або недавно підсушений віник зазвичай не запарюють, а лише обполіскую теплою водою перед використанням. Сухий же віник, правильно зберігався, попередньо обполіскують в теплій воді, потім поміщають на пару хвилин в холодну воду. По закінченні двох хвилин холодна вода замінюється на теплу, в якій віник повинен полежати п'ять хвилин. Через п'ять хвилин до теплої води додається окріп. У вийшла дуже гарячій воді віник залишається ще близько 10 хвилин. Через 10 хвилин можна паритися. Настій же, в якому запарюється віник, використовують для обдаванія стін парної і розпечених камней.Данний спосіб запарювання не підходить для хвойних віників, які використовуються тільки свіжими. Перед заходом в парилку, хвойний віник на чверть години поміщають у відро з окропом і неодмінно накривають кришкою.
3
Тепер настає черга парної. Паритися краще удвох. Одна людина лежить, другий - його парить. Технологія ширянням складається з декількох етапів. На першому той, кого будуть парити, укладається на полиць, намагаючись максимально розслабитися. Первісна поза - на животі, обличчям вниз.
4
Партнер бере в обидві руки попередньо запарені віники і починає легко розгладжувати ними тіло лежачого. Віники ковзають від самої голови по спині, попереку, сідницях, ногах - до п'ят. Зворотний рух віників - по бічних частинах тіла: один віник гладить правий бік, інший - лівий. Цей комплекс погладжувань потрібно повторити 2-3 рази.
5
Далі віники необхідно підняти вгору, намагаючись захопити ними піднявся гаряча пара, і опустити на поперек, притиснувши на пару секунд. Потім те ж дію проробляється з областю лопаток, а після - колінних суглобів. Весь комплекс виконується 3-4 рази.
6
Наступні етап - легкі постегивания кінцями віників стегон, попереку, спини, ніг лежачого. Постегивания виконують протягом 1 хвилини. Після цього лежачий повинен перевернутися на спину, а його партнер - продовжити серію постегиванию передньої поверхні тіла.
7
Далі лежачий знову укладається на живіт, а партнер приступає до похлестиванію. Для цього він піднімає віник вгору, прагнучи захопити гаряче повітря, потім опускає його на найширші м'язи спини лежачого. Після 2-3 похлестиванію віник притискається до оброблюваних м'язам на 1-2 секунди (компрес). Та ж процедура проробляється на сідничних, поперекових, литкових м'язах, стегнах, ступнях. Обробляти віником підколінні ямки можна.
8
Наступний етап - розтяжка. Віники кладуть на поперек лежачого, а потім розводять з в сторони: один віник ковзає по тілу в напрямку голови, другий - у напрямку ступень. Зовні цей прийом виглядає так, як ніби стоїть намагається розтягнути тіло лежачого.
9
Заключний етап - легке, заспокійливе погладжування тіла віниками. В додачу до нього можна застосувати розтирання тулуба і ніг широкою частиною віника. Це посилить ефект від хлопець. Тулуб розтирається в будь-яких напрямках, кінцівки - уздовж.
Зверніть увагу
При паренье слід особливу увагу приділяти болючим суглобам, натрудженим м'язам.
Корисна порада
Віник - аж ніяк не одноразовий предмет. Після використання хороший віник можна спосонуцть, підсушити, а потім взяти з собою в лазню ще пару раз.