Як забити палю.

Палі - будівельні споруди, що сприймають навантаження фундаменту будівлі та передавальні її ніжележащим верствам грунту. Палі для будівництва фундаменту застосовуються там, де неможливо проводити земляні роботи через слабкість грунту. Палі бувають забивні (їх забивають в грунт за допомогою спеціальної техніки) та буронабивні (виготовляються шляхом заповнення заздалегідь зробленої свердловини бетоном).
Інструкція
1
Для того щоб забити сваю в грунт, розмітьте пальове поле за допомогою будівельних рулеток, геодезичних приладів. Відзначте кілочками, вбитими в землю, центр палі, пронумеруйте їх.
2
Перемістіть сваєбойних машину (дизель-молот) до місця забивання палі. За допомогою крана встановіть сваю у вертикальне положення на потрібному місці. Зробіть точну вивірку положення палі.
3
Встановіть на сваю наголовник і амортизирующую прокладку між наголовником і палею. Це потрібно для того, щоб не пошкодити кінець палі.
4
Поступово опускайте молот сваєбійне машини на наголовник палі. Перші удари повинні бути несильними, важливо чітко відслідковувати строго вертикальне занурення палі в грунт. Забивайте палі, поступово збільшуючи силу удару доти, поки паля не отримає розрахунковий відмову або до проектної глибини.
Корисна порада
Забивні палі бувають залізобетонні, дерев'яні та металеві; Дерев'яні палі виготовляють з дерева хвойних порід, сосни, модрини, кедра. Дерев'яна паля являє собою колоду із загостреним кінцем, на який одягають металевий наконечник. На верхній кінець колоди надівається металеве кільце - бугель, для того, щоб дерево не розкололося при ударах; Залізобетонні палі зазвичай бувають квадратного перетину з загостреним кінцем. На протилежний кінець палі одягається сталева обойма або башмак.Металліческіе палі виготовляються з труб, швелерів, двотаврів. Металеві палі зручні тим, що легкі і мають можливість нарощування по довжині.