Як побудувати підземний гараж. будівництво підземного гаража.

Заповзятливі власники автомашин замислюються про гаражі ще до покупки автомобіля. І вже тим більше до будівництва дома.Обично гаражі бувають вбудованими, прибудованими і окремостоячим.
Інструкція
1
Важливе значення для будівництва гаража має розробка плану, проекту. Для правильного складання проекту необхідно провести дослідження грунту, грунтових вод. Потім необхідно скласти номенклатуру необхідних матеріалів, їх кількість, підрахувати вартість споруди, придбати або орендувати всю необхідну техніку, найняти робітників, закупити матеріали. І тільки після цього можна приступати до будівництва підземного гаража.
2
Насамперед, викопайте котлован необхідних розмірів і в'їзний шлях необхідного уклона.Уложіте за допомогою техніки на дно котловану залізобетонні плити. Стіни гаража також обкласти залізобетонними плитами. При будівництві решти будинку, ці плити виконуватимуть функцію фундамента.Уложіте на бічні плити залізобетонні плити перекриття, які будуть являтися стелею для гаража і, одночасно, підлогою для першого поверху будівлі.
3
Покрийте стіни і стеля гаража шаром гідроізоляційних матеріалов.Укрепіте на стінах і стелі гаража дрібну арматурну сітку. Оштукатурьте помещеніе.Установіте гаражні ворота.
4
Оформіть в'їзний шлях відповідними матеріалами (бетон, асфальт, камінь) .Все гаражні комунікації, електрику, опалення необхідно провести після завершення будівництва будинку.
Корисна порада
Про будівництво підземного гаража найкраще задуматися ще на етапі проектування будинку. Підземний гараж зазвичай розташовується в цокольній частині будинку. Він зручний тим, що є частиною будівлі, і для його експлуатації немає необхідності залишати будинок. Однак в пристрої такого гаража є й негативні моменти. Пари бензину і вихлопні гази шкідливі для людини. Тому над підземним гаражем зазвичай не влаштовується житлових кімнат. Або в гаражі встановлюється потужна примусова вентиляція.
Дому, що спочиває на залізобетонній монолітній плиті, гарантовано непохитне і спокійне існування протягом усього життя. У тому випадку, зрозуміло, якщо основа під ним виконано правильно. Плитні фундаменти дуже добре зарекомендували себе на зловредних рухливих грунтах. Їхнім єдиним недоліком є висока собівартість, знизити яку можна, дотримуючись золотого правила: робити те, що необхідно, і не робити того, що необов'язково.
Вам знадобиться
  • набір плотницкого інструменту, обрізні дошки, брус, трамбувальні обладнання, інструмент для земляних робіт, бетонний розчин, вібратор, арматура, зварювальний апарат, гідроізоляція, геотекстиль.
Інструкція
1
Розмітьте місце фундаменту. Вирийте за місцем розмітки котлован глибиною 30 - 50 см. Вирівняти його підставу по горизонталі - при необхідності передаючи або підсипаючи грунт. Добре утрамбуйте дно котловану. Застеліть його геотекстилем з виходом на стіни.
2
Засипте котлован сумішшю піску і гравію, поливаючи водою і здійснюючи послойную трамбування віброплощадці. В низу гравійнопесчаной подушки прокладете перфоровані дренажні труби з відведенням їх на периферію. Поверх піщаної подушки укладіть гідроізоляцію з товстої, армованої поліетиленової плівки.
3
прорийте по периметру робочого майданчика дренажні канави, з'єднайте їх з висновками дренажних труб, вистеліть дно геотекстилем, заповніть сумішшю піску і гравію.
4
Встановіть опалубку для плити заввишки 40-50 см. Покладіть в неї арматуру в два шари з відстанню від верху пісчаногравійних подушки 3-4 см, між шарами - 10 см. Розмір арматури залежить від розміру фундаментної плити, як правило, він коливається в діапазоні від №8 до №14 - залежно від розміру плити. Розмір комірки приймається рівним 200-250 мм. При установці арматури використовуйте пластикові опори або фіксатори.
5
Залийте опалубку бетонним розчином марки М300-М400 із здійсненням ущільнення глибинним або майданчиковим вібраторами. Заповнивши опалубку, дайте розчину час схопитися протягом 1-2 тижнів, перш ніж проводити подальші роботи. В цей час щодня зволожуйте поверхню бетону або закрийте її поліетиленовою плівкою.
Зверніть увагу
Глибина котловану залежить від властивостей грунту в зоні будівництва. Конкретні параметри плити (товщина, наявність або відсутність ребра жорсткості і пр.) Обумовлюються характеристиками будови. Зазвичай товщина фундаментних плит коливається в діапазоні 300-400 мм.
Корисна порада
Іноді поверх гравійної подушки і гідроізоляції укладається ЕППС (екструдований пінополістирол), який грає роль утеплювача для нижчого грунту, не дозволяючи йому промерзати. Чи варто його укладати - вирішувати вам.