Як знайти середнє геометричне. середні геометричні арифметичні показники кликабельности.

Середнє геометричне в цілому використовується рідше, ніж арифметичне середнє, проте воно може бути корисно при обчисленні середнього значення показників, що змінюються з часом (заробітна плата окремого співробітника, динаміка показників успішності і т. п.).
Вам знадобиться
  • Інженерний калькулятор
Інструкція
1
Для того щоб знайти середнє геометричне ряду чисел, для початку потрібно перемножити всі ці числа. Наприклад, вам дано набір з п'яти показників: 12, 3, 6, 9 і 4. Перемножимо всі ці числа: 12х3х6х9х4 = 7776.
2
Тепер з отриманого числа потрібно витягти корінь ступеня, рівний кількості елементів ряду. У нашому випадку з числа 7776 потрібно буде витягти корінь п'ятого ступеня за допомогою інженерного калькулятора. Отримане після цієї операції число - в даному випадку число 6 - буде середнім геометричним для вихідної групи чисел.
3
Якщо у вас під рукою немає інженерного калькулятора, то обчислити середнє геометричне ряду чисел можна за допомогою функції СРГЕОМ в програмі Excel або за допомогою одного з онлайн-калькуляторів, спеціально призначених для обчислення середніх геометричних значень.
Зверніть увагу
Якщо буде потрібно знайти середнє геометричне всього для двох чисел, то інженерний калькулятор вам не знадобиться: витягти корінь другого ступеня (квадратний корінь) з будь-якого числа можна за допомогою самого звичайного калькулятора.
Корисна порада
На відміну від середнього арифметичного, на геометричне середнє не так сильно впливають великі відхилення і коливання між окремими значеннями в досліджуваному наборі показників.