Як відіпрати цвіль.

Іноді ми стикаємося з ситуацією, коли на речах, довгий час зберігалися в неналежних умовах, утворюються плями від цвілі. У більшості випадків вивести такі плями можна, але для цього буде потрібно знання певних прийомів і деякі хитрощі. Видалення плям від цвілі в основному залежить від виду матеріалу, що піддався впливу вогкості.
Вам знадобиться
  • Мило, порошок «Новина», перекис водню, нашатирний спирт, скипидар, сухий крейда, суха глина, ріпчаста цибуля, сироватка кисляку, промокальний папір, праска
Інструкція
1
Цвіль на білих вовняних, лляних і бавовняних тканинах, які можна прати, виводите милом або порошком «Новина». Після прання виріб відбілити перекисом водню з розрахунку 1 столова ложка на 1 л води. Підійде також нашатирний спирт (чайна ложка на склянку води).
2
Ще один спосіб позбутися від плям цвілі на бавовняної тканини - покрити пляму тонким шаром подрібненого сухого крейди. Зверху покладіть промокальний папір і кілька разів проведіть по місцю знаходження плями теплою праскою.
3
Плями від цвілі на шовкових і вовняних тканинах, що не підлягають пранню, видаліть за допомогою скипидару. Спочатку очистіть пляма скипидаром, потім покрийте тонким шаром сухої глини. Знову на допомогу приходить праска - пропрасуйте їм тканину через промокальний папір. Якщо тканина біла, змочіть пляма перекисом водню, після чого поперіть виріб і прополощіть його в теплій воді.
4
Кольорові та пофарбовані тканини, зворушені цвіллю, обробіть нашатирним спиртом. Перш ніж змочувати нашатирним спиртом пляма, спробуйте на окремому шматочку або в непримітному місці з виворітного боку, щоб переконатися, що спирт не змінює забарвлення даної тканини.
5
Найлегше вивести свіжі плями від цвілі. Для цього протріть пляму кілька разів соком ріпчастої цибулі або сироваткою кисляку. Після обробки виперіть виріб в гарячій воді.