Як відрізнити срібло від іншого металу. покриття мельхіору сріблом в домашніх умовах.

Якщо ви вирішили колекціонувати вироби з срібла, то вам рано чи пізно доведеться зіткнутися з необхідністю відрізнити срібло від іншого схожого по виду металу або від металів, просто вкритих серебрением. Деякі поради допоможуть вам розібратися в цих непростих питаннях.
Вам знадобиться
  • Йод, ляпісний олівець
Інструкція
1
Якщо ви припускаєте придбати виріб із срібла через інтернет, то в багатьох оголошеннях про продаж вам може зустрітися скорочення «срібл.» Таке нічим не примітне скорочення, як правило, означає, що виріб посріблене, тобто на металеву основу завдано шар срібла. Зазначене вище скорочення дає недобросовісному продавцеві шанс продати недосвідченому в цих питаннях покупцеві посріблену річ за ціною срібла. Будьте уважні.
2
На різноманітних мережевих товкучках деякі продавці навмисне пишуть на початку найменування вироби « срібло », але при найближчому розгляді з'ясовується, що срібним є тільки покриття. Як виправдання продавці пояснюють, що вказівку на срібло в назві лише визначає належність товару до категорії виробів, що містять срібло . Тому при проведенні торгів не соромтеся задавати уточнюючі питання.
3
Звертайте увагу на маркування, виконану на іноземних мовах. Ще один трюк продавців полягає в тому, що в назві матеріалу, з якого виготовлено виріб, стоїть "silver pl." або "silver plated". "Silver" дійсно перекладається як « срібло », але в поєднанні зі словом "plated" означає «покрите срібло м» (металева основа з сріблення).
4
Якщо до опису вироби додається фотографія без клейма пробірної палати, вимагайте від продавця нових фотографій. Кращий спосіб встановити справжність срібного вироби - побачити на ньому крім клейма виготовлювача клеймо, яке підтверджує, що виріб виготовлений зі срібла.
5
При візуальному огляді вироби зверніть увагу на опуклості предмета і його вигини. Оскільки в таких місцях річ найчастіше піддається механічній дії, під верхнім шаром може проступити метал іншого кольору та відтінку.
6
Зачистіть невелику поверхню виробу від нашарувань і капніть на це місце йод. Під впливом сонячних променів срібло темніє (від каламутній жовтуватою плівки до чорного кольору).
7
Нанесіть на проверяемое виріб крихітну лінію ляпісним олівцем. Срібло повинно помутнеть, а будь-яке мідне з'єднання (бронза, латунь, мельхіор) бурхливо почорніє. Місце, де ви проводили проби, після експерименту необхідно буде відполірувати.