Як зупинити венозна кровотеча.

Ознакою венозного кровотечі є темно-червоний колір крові, рясно витікає з глибокої рани. Цей стан потребує невідкладної допомоги, тому що більша крововтрата загрожує життю постраждалого.
Інструкція
1
Покладіть постраждалого на рівну поверхню. Якщо рана знаходиться на кінцівки, підніміть її вище рівня серця. Це дозволить зменшити інтенсивність кровотечі за рахунок зниження тиску в ушкодженому посудині.
2
Накладіть давить на рану, що кровоточить. При наявності стерильної марлі скористайтеся ним. Якщо під рукою не виявилося перев'язувальних матеріалів, для надання першої допомоги підійде чистий носовичок. Швидкість накладення пов'язки дуже важлива, так як венозний кровотеча небезпечно не тільки ймовірністю великої крововтрати. Через ушкоджену судину всередину може проникнути пухирець повітря. Потрапивши в серце, він викликає повітряну емболію, а це смертельно небезпечно.
3
Складіть марлю в кілька шарів і щільно притисніть до кровоточить рані.
4
Забинтуйте місце кровотечі якомога тугіше. Туга пов'язка допомагає здавити просвіти кровоносних судин, що сприяє припиненню кровотечі.
5
Переконайтеся, що пов'язка не промокає. Якщо через бинт просочується кров, значить, марля прикладена недостатньо щільно. В цьому випадку потрібно збільшити кількість шарів марлі і перебинтувати рану ще тугіше.
6
Затисніть рану пальцями, якщо під рукою не виявилося перев'язувальних матеріалів. Це дозволить тимчасово зупинити кровотеча і не допустити погіршення стану хворого. У разі якщо джерело кровотечі знаходиться в місці, недоступному перев'язці (наприклад, на шиї), дана міра буде єдиною. Вона допоможе постраждалому протриматися до приїзду лікарів.
7
Викличте швидку допомогу. При венозній кровотечі хворому необхідно подальше медичне спостереження. Фахівці опрацюють рану і проведуть спеціальне лікування, яке дозволить мінімізувати наслідки травми і уникнути ускладнень.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=HPnRfWLsedI