Як очистити масляну фарбу.

Нерідко при проведенні ремонту виникає необхідність видалити з різних поверхонь стару масляну фарбу . Якщо перед вами стоїть таке завдання, не поспішайте хапатися за стамеску або скельце і зчищати фарбу простим механічним способом. Невеликі хитрощі допоможуть вам справитися з завданням більш ефективно.
Вам знадобиться
  • Негашене вапно, поташ, вода, кальцинована сода, рідке скло, мішковина, шпатель, праска, фольга
Інструкція
1
Приготуйте склад з 1,5 кг негашеного вапна, 0,5 кг поташу і води. Доведіть суміш до густоти сметани. Покрийте приготованим складом забарвлену масляною фарбою поверхню і почекайте близько 12 годин. Після такої обробки фарба порівняно легко зчищається.
2
Ще один спосіб передбачає використання кальцинованої соди. Дошки покритого олійною фарбою статі намочіть водою. Засипте поверхню товстим шаром кальцинованої соди і накрийте шматками мокрою мішковини. Витримайте поверхню в такому стані приблизно добу. За цей час фарба розбухне, після чого зніміть її шпателем. Зазвичай це не викликає труднощів.
3
Якщо сліди масляної фарби необхідно видалити зі стіни, ретельно пропрасуйте стіну гарячою праскою через фольгу. Після того як фарба розм'якшиться, зніміть її за допомогою шпателя.
4
Наступний спосіб: намажте поверхню, з якої видаляється олійна фарба, рідким склом і дайте їй повністю висохнути. В шарі фарби при цьому виникають напруги, силікатна плівка жолобиться і починає відшаровуватися разом з масляною плівкою. Якщо за один прийом фарба повністю не відвернулась, повторіть процедуру ще раз.