Як зупинити кров з рани. Як зупинити кровотечу з рани.

Якщо поруч з вами знаходиться людина з кровотечею, а фахівці ще не наспіли, необхідно надати потерпілому першу допомогу. Для цього важливо визначити характер кровотечі, так як при різних травмах заходи долікарської допомоги будуть відрізнятися.
Інструкція
1
Накладіть чисту пов'язку, якщо рана невелика. Як правило, при невеликих пошкодженнях кров незабаром згортається без додаткових зусиль. Якщо під рукою є перекис водню, можна обробити рану змоченою в ній ватою. Не слід тиснути на кровоточить місце або терти його, це тільки посилить біль і перешкодить самостійного загоєнню рани.
2
Підніміть кровоточить частина тіла в разі, якщо кров не зупиняється самостійно. Цей захід уповільнить її циркуляцію, і крововтрата виявиться не такою великою.
3
Не виймайте чужорідне тіло з рани самостійно. Це може привести до інфікування і посиленню кровотечі. Кров можна зупинити, натиснувши на навколишні рану тканини.
4
Зробіть давить пов'язку в разі, якщо рана глибока, а випливає з неї кров має вишневий колір. Це ознака венозного кровотечі, яке загрожує велика крововтратою. Обкладете пошкоджене місце товстим шаром марлевих серветок і туго перебінтуйте його.
5
Пережміть пальцем артерію вище місця поранення, якщо кров має яскраво-червоний колір і б'є з місця пошкодження пульсуючим струменем. Це артеріальний кровотеча. При ньому стрімка крововтрата може позбавити людину життя за кілька хвилин. Накладіть джгут над кровоточивим місцем, попередньо обклавши шкіру марлею. Доставте потерпілого в лікарню протягом двох годин, в іншому випадку відсутність припливу крові до пошкодженої кінцівки викличе її відмирання.
6
Дайте постраждалому випити хоча б склянку води, щоб відновити втрачену рідину.
7
Викличте швидку допомогу, якщо у потерпілого венозний або артеріальний кровотеча. Якщо кровотеча капілярний, але рана дуже глибока, потрібно самостійно звернутися в лікарню. Можливо, буде потрібно накладення швів.