Як приготувати безе. для бізі чим можна замінити крохмаль.

Безе - ніжне, що тане в роті ласощі для ласунів. Незрівнянні пишні «хмари», які часто називають меренгами, йдуть на «ура» і в простому вигляді, і в різних тортах. В приготуванні безе нехитро, але вимагає дотримання ряду правил. Правильно приготоване безе приносить велике задоволення всім членам родини, адже воно відрізняється від покупного, а ще зроблено руками мами ... Так як правильно готувати безе?
Вам знадобиться
  • 4 білка;
  • 180 - 200 г (неповна склянка) цукру;
  • 0,5 ч.л. крохмалю;
  • 1 ч.л. білого винного оцту (можна замінити лимонним соком
  • або лимонною кислотою);
  • ванілін (за бажанням).
Інструкція
1
Щоб приготувати безе, відокремте акуратно білки від жовтків. Останні приберіть - вони вам не знадобляться. Білки злийте в чашку для збивання, бажано високу. Часто зустрічається рада злегка присолити білки для кращого збивання, - солі додайте буквально на кінчику ножа. Як збивати білки? Починайте взбивание на маленькій швидкості міксера. Це дозволить уникнути утворення великих «бульбашок», які потім будуть лопатися і викликати осідання безе.
2
Тонкою цівкою підсипайте цукор і поступово збільшуйте швидкість міксера. На високих швидкостях збивання білки краще піднімаються і швидше густіють. На збивання має піти не більше 5-8 хвилин.
3
Крохмаль - не обов'язковий інгредієнт, більше застосовується для фіксації безе. З досвідом необхідність у ньому відпаде. Додайте його в кінці збивання, всипаючи акуратно, по можливості тонкою цівкою.
4
В кінці збивання додайте лимонної кислоти або оцту. В результаті повинна вийти пишна, стійка маса, з повністю розчиненим цукром. При випіканні у неї буде сама тане текстура.
5
Попередньо розігрійте духовку до 150 ° С. Застеліть деко промасленим пергаментом. Відсадите безе через кондитерський мішечок у вигляді башточок, колечок, паличок - як підкаже фантазія. Або просто розрівняйте ложкою по поверхні дека, - вийде плоский корж. Поставте деко з білковою масою в духовку приблизно на 1 годину. Слідкуйте, щоб маса не пригорає і не присмажуватися. Безе повинна більше сохнути, ніж пектися в прямому сенсі цього слова. Після виключення духовки відразу не виймайте безе, дайте йому там же охолонути.
Зверніть увагу
Жир перешкоджає взбиванию білків, тому посуд і віночки повинні бути ретельно вимиті
Корисна порада
Жовток ні в якому разі не повинен порватися, не можна допускати, щоб хоч крапля жовтка потрапила в білки - вони не зіб'ються. На середніх швидкостях, а також при збиванні вручну, маса виходить більш низькою і щільною. В ідеалі в безе не повинно бути кристалів цукру, якщо білкова маса у вас вже збила, щільна і стояча, а цукор ще залишився - НЕ підсипайте його.