Як навчитися швидко засинати.

Людина третину життя проводить уві сні. Сон необхідний для відновлення організму для нових справ. Якщо неможливо заснути або якість сну погане, з частими пробудженнями, то весь наступний день відчувається тяжкість і розбитість у всьому тілі. Щоб добре засинати і міцно спати, потрібно дотримуватися певних правил.
Інструкція
1
По-перше, постільні приналежності для сну повинні бути зручними та комфортними саме вам. Вибирати ковдру, подушки і матрац потрібно дуже ретельно і відповідально. Якщо є якісь проблеми з шийним відділом хребта або з хребтом в цілому, то слід придбати ортопедичну подушку і жорсткий матрац. Ковдра вибирайте по своїх потребах. Вони продаються різноманітних розмірів, від різних виробників, з різними наповнювачами.
2
По-друге, потрібно дотримуватися певний ритуал перед сном. Дуже добре допомагає заснути 30-хвилинна прогулянка на свіжому повітрі, прохолодна ароматизована ванна. Почистіть зуби, почитайте книжку, загалом, заняття мають бути спокійними і розміреними. Головне, що виконувати їх слід щодня за певний проміжок часу до сну.
3
Спальню перед сном потрібно добре провітрити, а ще краще спати з відкритою кватиркою.
4
Найкращим чином сприяє швидкому засипанню і хорошому сну строгий режим дня, коли людина лягає і встає в один і той же час.
5
Найбільш негативним чином відбивається на засипанні куріння, алкоголь, гострі страви, кофеинсодержащие напої. Останній келих кави можна випити не пізніше 15 годин. Вечеря повинна бути легким.
6
Добре допомагає заснути стакан молока або кефіру з медом випитий за 30 хвилин до сну або стакан теплої води з медом, якщо молочні продукти протипоказані.
7
Якщо, виконавши всі дії, ви все одно маєте проблеми із засинанням, то можна кілька днів приймати настій валер'янки, пустирника, материнки, перцевої м'яти або заспокійливих зборів.
8
Часто у людей, страждаючих порушенням сну, є якісь проблеми зі здоров'ям, побороти які домашніми методами не вдасться. Тому, якщо проблеми із засинанням або якістю сну присутні більше 10 днів, потрібно звернутися до фахівця для з'ясування причини. Після обстеження всіх органів доктор призначить лікування, яке допоможе подолати труднощі з засинанням.