Як знайти обрив проводки. обрив проводів.

Непрацююча електропроводка здатна доставити масу проблем, але ще більшою проблемою зазвичай стає пошук місця обриву (якщо не вважати випадків, коли, зазвичай при відкритій проводці, місце пошкодження явно видно). Знайти ж пошкодження при прихованій прокладці електро проводки набагато складніше. Тут у більшості випадків без спеціального устаткування (трасошукача) і професіоналів-електриків не обійтися, але спробувати щось можна!
Вам знадобиться
  • Для знаходження місця обриву знадобляться: викрутка-індикатор; тестер; безконтактний індикатор прихованої електропроводки, хоча б найпростіший - їх часто вбудовують в викрутки-індикатори (правда, непрофесіонал може отримати від такого індикатора прийнятний результат лише в тому випадку, коли в стіні відсутній будь-який метал, крім проводів). Плюс «черговий» інструмент - викрутка, пасатижі, ніж з ізольованою ручкою, ізолента ...
Інструкція
1
Перш за все, необхідно визначити, який з провідників обірваний - фазний або «нульовий». Для цього індикаторної викруткою «Мацаємо» контакти непрацюючої розетки або вимикача. В розетці під напругою повинен знаходитися один з контактів, у вимикачі - один (в положенні «вимкнено») або все (в положенні «включено»). Якщо «фаза» мається, значить, обірваний «нуль». При прихованій електропроводці єдиний вихід - звернутися до професіоналів, самостійно локалізувати місце такого обриву не вдасться.
2
При відкритому прокладанні (тобто коли провід доступний на всій ділянці від розподільної коробки до непрацюючої точки) місце пошкодження знаходиться за допомогою тестера. Для цього відключається напруга в квартирному розподільному щиті, потім на дроті, біля його виходу з розподільної коробки, робиться перша «зарубка» - надріз ізоляції, що дозволяє оголити метал провідника; приблизно через метр надрізається ще одна зарубка (друга). Вимірюється опір на ділянці між надрізами - якщо воно має малу величину, то на цьому проміжку розриву немає. Тоді приблизно через метр від другої засічки робиться третя, змиритися опір між другою і третьою зарубками, і т.д.
3
Відсутність опору вкаже на те, що між щупами приладу є місце пошкодження. На виявленому ділянці дроти знову робляться зарубки, вже ближче один до одного - через півметра, наприклад. Локалізувавши черговий, вже менший по довжині, пошкоджену ділянку, на ньому знову повторюють описану процедуру. Подібною методикою місце розриву проводів визначається з точністю до міліметрів, але зазвичай це зайве - обрив знаходиться візуально набагато раніше. Після усунення несправності ретельно ізолюються всі оголені ділянки дроти.
4
Місце розриву фазного провідника в цегляній або бетонній (без металевої арматури) стіні знаходиться за допомогою безконтактного індикатора прихованої проводки . Проводи від розподільних коробок зазвичай прокладаються вертикально або горизонтально, повороти робляться під прямими кутами, тому «трасу» від коробки до розетки можна визначити досить точно. Уздовж неї, по поверхні стіни, переміщається індикатор - про місце ушкодження він просигналізує тим чи іншим способом, залежних від конструкції приладу. Зазвичай це звуковий сигнал - в місці обриву він пропадає.
Зверніть увагу
Не слід забувати, що при самостійному «дослідженні» електричних ланцюгів існує ризик ураження електричним струмом.
У вас перестала працювати розетка або не горить лампочка, навіть якщо замінити її на нову? Проблема може бути в обриві кабелю подачі електроенергії. Знайти його, коли немає під рукою осцилографа або генератора низьких частот вкрай складно, і майже не можливо без порушення його цілісності.
Вам знадобиться
  • - лампочка на 40-100 Вт;
  • - патрон;
  • - два одножильних дроти в ізоляції;
  • - ніж;
  • - ізоляційна стрічка.
Інструкція
1
Спорудіть портативний тестер, за допомогою якого ви будете шукати місце обриву кабелю . Для цього візьміть два дроти та з'єднайте їх до клем патрона. Укрутите в патрон лампочку. Решта кінці проводів зачистите ножем по 2 мм від краю.
2
Тестер готовий, перевірте його роботу, подавши електрику на кінці проводів, засунувши їх в робочу розетку. Якщо лампочка загорілася, значить, ви все зробили правильно. Не забувайте, при користуванні тестером можна торкатися оголених частин проводки, яка знаходиться під напругою.
3
Перейдіть до безпосереднього пошуку місця обриву. Вимкніть подачу електроенергії на перевірявся кабель. Знайдіть середину кабелю і, користуючись ножем, розкрийте його ізоляцію так, щоб у вас з'явився доступ до металевих жилах. Для цього достатньо зробити невеликі зрізи ізоляційного покриття.
4
Подайте напругу на кабель, і перевірте тестером в місці зрізу, чи горить лампочка. Якщо лампочка не горить, значить, місце обриву знаходиться ближче до точки надходження струму. В іншому випадку, місце обриву знаходиться в другій половині кабелю . Заізоліруйте місце зрізу.
5
Тепер перед вами та частина кабелю , в якій є обрив, знайдіть в ній середину і проведіть точно такі ж маніпуляції, як і першою перевіркою. Повторюйте ці дії, поки не зможете виявити обрив кабелю .
6
Якщо у вас в шуканому кабелі, є місця розривів, наприклад, електрокоробкі, вимикачі, «скрутки», то перевіряйте тестером наявність напруги в цих місцях, за таким же принципом. Так ви знайдете ділянку мережі, де був обрив, і зможете його замінити.
7
Якщо ви не бажаєте пошкоджувати цілісність ізоляції кабелю , знайдіть або купіть осцилограф, дізнайтеся дані опірності конкретно вашого кабелю . Виходячи з цих даних, заміряйте відстань до місця обриву приладовим методом і проведіть ремонтні роботи.