Як облицювати будинок цеглою. Як обкласти дачний будиночок цеглою.

Для облицювання будинку необхідно правильно підібрати цегла, який може бути корисним або силікатним. Розчин, на який лягає цегла, робиться з вапняного тіста, цементу і піску у відповідних пропорціях. Потрібно підготувати фундамент, згідно будівельним нормам і почати кладку. При роботі необхідно жорстко стежити за геометрією стіни, винос не повинен бути більше 10 см і залишатися постійним, а шви - мати один розмір. Якщо робиться обкладка силікатним цеглою, потрібно подбати про її гідроізоляції до повного висихання.
Вам знадобиться
  • цегла, рейка порядовка, лінійка.
Інструкція
1
Починати облицювання будинку цеглою необхідно з зведення цоколя з того ж цегли або бетону, який прокладається спеціальним гідроізоляційним матеріалом на рівні підлоги. На неї безпосередньо і укладається облицювання. Ширина фундаментного підстави під облицювання повинна становити не менше 25, а краще 30 см, мінімальна глибина - залежно від промерзання грунту.
2
При розрахунку матеріалів необхідно знати, що на квадратний метр кладки необхідно в середньому 55 цеглин. Для того щоб врахувати всі нюанси при роботі, спочатку укладається один ряд цегли без розчину, при цьому необхідно врахувати всі дверні та віконні прорізи в стіні. Це робиться для того, щоб мінімізувати кількість колотого цегли в кладці, який зменшує її міцність. При виносі кладки більш ніж на 6 см від стінки її необхідно прив'язувати сталевим прутком. Найкраще це робити за допомогою звичайного цвяха в 100 мм або сталевого дроту. При цьому винос не повинен перевищити 10 см.
3
При роботі з силікатним цеглою необхідно врахувати два моменти: винос не повинен перевищувати 6 см, а розчин не повинен бути дуже рідким, так як силікатна цегла недостатньо гігроскопічний. Для того щоб розчин після укладання облицювання таким цеглою НЕ вимився, її необхідно закрити спеціальною гідроізоляцією. Розчин готується в такій пропорції: одна частина цементу, одна частина вапняної маси, чотири частини піску. Спочатку завантажується вода, потім - вапняне тісто, цемент, пісок. При необхідності в кінці знову додається вода.
4
Розчинний шов при кладці не повинен бути більше 13 мм. Контроль проводиться за допомогою спеціальної лінійки довжиною не менше 120 см і рейки порядовки. Для контролю викладається кілька рядів цегли в кутку. Потім їх потрібно заміряти лінійкою і рейкою-порядовкой, яка показує товщину одного ряду. Це називається маяком. Такий же маяк зводиться й в сусідньому розі, його висота має бути такою ж. Якщо висота кладки більше, шви робляться тонше і навпаки. При розшивки необхідно пам'ятати, що після неї поверхню розчину дуже швидко висихає, тому краще з нею не поспішає.