Як вирощувати овес.

Вирощувати овес можна не тільки в промислових масштабах, а й на власних земельних ділянках і навіть на підвіконні. В городі ця культура може використовуватися для мульчування і в ролі сидерата - щоб удобрити грунт і «забити» бур'яни. Вирощені вдома або на грядках, зелені пагони вівса додають в раціон домашніх тварин, використовують для приготування цілющих зілля. Доспілі зерна можна використовувати в їжу, а зрізаними колосками прикрасити інтер'єр у стилі кантрі.
Вам знадобиться
 • - Зерна вівса;
 • - перегній і зола;
 • - перманганат калію і вода;
 • - лопата і граблі;
 • - борона або мотика;
 • - квітковий контейнер;
 • - керамзит;
 • - тирса;
 • - дренаж в брикеті і пальмові волокна (по можливості);
 • - городній грунт;
 • - поліетиленова плівка;
Інструкція
1
Вивчіть особливості вирощування вівса та догляду за ним, перш ніж приступити до висівання злаку. Це не особливо вибаглива культура - вона морозостійка і добре приживається на різних грунтах. Однак овес особливо любить сонячні місця і добре реагує на добрива: на квадратний метр грядки вам достатньо внести близько 5 кг перегною і стакан золи.
2
Використовуйте як посівний матеріал тільки зерна культури, вирощуваної в вашому районі. Щоб вони не захворіли, перед сівбою потримайте їх в слабкому розчині марганцівки протягом 20-30 хвилин і промийте холодною водою.
3
Ранньою весною (в кінці квітня-початку травня) прорихліте грунт для посадки вівса і зробіть борозни. Їх глибина залежатиме від характеристики грунту в вашому городі. Якщо він важкий і вологий, то досить присипати насіння шаром землі приблизно в 3 см; при легкій і швидко пересихаючої грунті потрібен шар близько 5, а в посушливих місцях - до 7 см. Між рядами посіяного вівса залиште 10-15 см. Ґрунт трохи ущільніть граблями, а зверху насипте трохи деревної тирси для кращого утримання вологи.
4
Зрізуйте що з'явилося зелені пагони висотою близько 7-10 см для корму домашніх вихованців або в цілющих цілях. Вважається, що саме ці молоді паростки вівса містять найбільшу кількість корисних вітамінів і мінеральних речовин. Якщо ви використовуєте злак як добриво, то зорані його в грунт, поки він ще зелений. Зробити це необхідно за тиждень перед висадкою овочевої розсади (наприклад, болгарського перцю або помідорів). Овес для колоса не забудьте пробороновать під час кущіння - так ви допоможете йому впоратися з бур'янами.
5
Підготуйте контейнер для вирощування вівса в домашніх умовах. Дно добре покрити керамзитом або ж насипати на нього невеликий (близько 3 см) шар тирси. Якщо ви знайдете в квітковому магазині брикет дренажу з пальмової кори, розмочити його і посипте другим шаром. Додайте землі з городу так, щоб верхній край контейнера залишався вільним на 4-5 см. Покрийте грунт густим шаром вівсяних зерен і змочіть їх водою. Зверху бажано присипати легшу грунт. Можна змішати городню землю з магазинними волокнами пальми або ж простими тирсою. Нарешті, рясно полийте свою «грядку».
6
Накрийте контейнер поліетиленовою плівкою і поставте його в затемнене місце на пару-трійку діб. Коли з'являться перші паростки вівса, поставте зелень на підвіконня, лоджію або веранду на сонячну сторону. У міру висихання грунту поливайте пагони, і вже через пару тижнів ви зможете випустити ваших домашніх вихованців трохи «попастись» на цілющій грядці.
Корисна порада
Деякі городники після збору врожаю овочів сіють на цю ж грядку озимий овес в третій декаді серпня. У подальшому грунт із зеленими пагонами переорюють. За словами садівників, це очищає грунт від шкідників і робить її більш пухкої і родючою. Після використання першого врожаю пагонів вівса в домашньому контейнері, видаліть пророслі насіння і верхні кореневища і додайте новий городній грунт; після чергового посіву посипте зверху легшу землю і рясно полийте. Таким чином можна знімати до чотирьох врожаїв трави вівса в будь-який час року.