Як навчитися пародіювати.

Пародія - унікальне акторське мистецтво, що полягає в комічному зображенні характерних рис іншої людини. На телебаченні і в театрі пародії робляться в основному на популярних діячів сфери політики і мистецтва, телеведучих та співаків. Однак одного бажання стати пародистом мало, обов'язково необхідні акторські навички, завзятість, уважність і, звичайно, талант.
Інструкція
1
Уважно вивчіть відео з виступами людини, яку збираєтеся пародіювати. Запам'ятовуйте його поведінку, рухи рук, голови, повороти тіла, плечей. Знайдіть особливу рису людини, наприклад, часте відкидання волосся назад, або знизування плечима, або характерний нахил голови. Необхідно зрозуміти манери людини, перш ніж пробувати їх повторювати.
2
Почніть репетирувати перед дзеркалом. На це буде потрібно максимум терпіння і зусиль. Намагайтеся повторити все запам'яталися руху, виразу обличчя об'єкта пародій. Доведіть до автоматизму свою акторську гру.
3
Тепер можна спробувати повторити голос. Проведіть роботу з аналізу типових фраз людини, манери мови, тембру, інтонацій, характерних пауз, жестикуляції рук.
4
Починайте вживатися в його образ. Намагайтеся мислити, як об'єкт пародії, відчуйте його. Тільки тоді у вас вийде комічно і впізнається повторити його. Звичайні тренування, демонстрація сценок родичам, уважне ставлення до критики - все це дозволить відточити ваше мистецтво бездоганного пародиста.
5
Для додання комізму створюваному образу недостатньо точно зуміти повторити його. Необхідно додати в мову сатиру, забавні фразочки або зовсім зобразити об'єкт пародій в нетиповою для нього ситуації. Загалом, слід створити легкий каламбур. Тільки шляхом постійних тренувань ви навчитеся з легкістю імпровізувати, навіть не замислюючись про те, наскільки схоже ви зображує людини.
6
Навчіться вчасно зупинятися. Якщо пародія показана не на часі і не до місця, навіть сама бездоганна акторська гра не справить враження на глядача. Застосовуйте пародію, як спосіб розрядити обстановку, особливо якщо вам добре вдається зображати не лише відомих людей, а й своїх родичів і друзів.
7
І ще одне важливе правило. Навчіться розслаблятися. Тільки у позитивно налаштованих оптимістів виходять невимушені і красиві ігрові сценки. Більше висипайтеся і не нервуйте через дрібниці, ставитеся до життя і обставинам з гумором.
Люди, які вміють наслідувати голоси і манерам інших, цінувалися у всі часи. У двадцять першому столітті жанр пародії як і раніше популярний. Концерти талановитих пародистів зазвичай збирають повні зали. Майстрів пародії з радістю чекають на масових святах, вечірках, фестивалях. Стати пародистом може людина, у якої є хоча б скромні акторські здібності.

Талант і праця

В тій чи іншій мірі акторські здібності є майже у всіх. Просто не всі вважають за потрібне розвивати природні дані. Якщо ви хочете стати пародистом, ви просто повинні освоїти навички акторської майстерності. Найкраще записатися в театральну студію або школу. Вас там навчать сценічної мови і руху, а найголовніше - створювати і передавати образ певного персонажа, справжнього чи вигаданого. Але не чекайте, що в театральній студії вас навчать усього, що потрібно пародисту. Багато чого доведеться освоювати самостійно.

Вчіться спостерігати

Спостерігайте за оточуючими - родичами, сусідами, випадковими перехожими. Для початку спробуйте проаналізувати мова і манери людини, добре вам знайомого. Зверніть увагу, які слова він вживає найчастіше, як будує пропозиції, з якою інтонацією їх вимовляє. Може бути, він використовує професійну лексику або говорить на діалекті, характерному для тієї чи іншої області. Спробуйте побудувати речення так, як він це робить, і вимовити його з тією ж інтонацією. На першому етапі точно передавати голос не потрібно. Допомогти ж вам може міміка. Постарайтеся передати вираз обличчя вашого персонажа. Потім можна буде спробувати зобразити популярного співака. Алгоритм той же: прослухайте пісню, зверніть увагу на текст і особливості інтонації, постарайтеся передати ці інтонації.

Передавайте різні звуки

Справжній пародист вміє не тільки передавати особливості мови різних людей. Він може наслідувати будь-яким звукам. Є справжні віртуози, які примудряються видавати звуки так, що від «оригіналу» і не відрізнити. Почніть з чого-небудь простенького. Наприклад, зобразите кипіння чайника або звуку пилососа. Запишіть на диктофон те, що у вас вийшло, прослухайте і порівняйте зі звуками, які видає ваш «герой». Коли у вас почне все виходити більш-менш схоже, спробуйте передавати спів птахів або звуки, які видають різні тварини. До речі, допомогти освоїти пташині трелі можуть, наприклад, в мисливському клубі. Цей жанр надзвичайно популярний серед мисливців на пернату дичину, проводяться навіть змагання.

Приготуйте номер

Якщо ви переконаєтеся, що у вас добре виходять пародії, спробуйте підготувати невеликий концертний номер. Якщо ви пародіюєте популярного співака, придумайте до відомої пісні новий текст. Він повинен бути дуже схожий на оригінал, але в нього можна включити дотепні фрагменти, що нагадують слухачам про інші піснях цього ж артиста, про загальновідомі факти з його життя і т.д. Можна піти й іншим шляхом. Візьміть, наприклад, сюжет якої-небудь відомої казки і постарайтеся показати, як цю казку переказали б або заспівали відомі актори.

Якщо у вас все вийшло ...

Настає момент, коли самодіяльний пародист починає думати про професійну кар'єру. Для цього є кілька можливостей. Можна вступити вчитися до професійного навчального закладу - Академію театрального мистецтва, наприклад. Там вчать акторської майстерності, але професійний актор може вибрати будь-який театральний жанр. Професійну підготовку дає і коледж циркового та естрадного мистецтва. Потрапити на професійну сцену можна і через численні естрадні конкурси. До речі, останнім часом стали популярні конкурси, які проводяться в інтернеті. Для участі в такому професійному змаганні необхідні ролики з вашими номерами, виготовити їх краще завчасно.