Як штукатурити правильно.

Іноді навіть у людини, яка не є кваліфікованим штукатуром, виникає необхідність в оштукатурюванні стін - наприклад, на дачі або у власній квартирі. Такий вид робіт можна виконувати, навіть не володіючи значним досвідом в області оздоблювальних робіт. Важливо контролювати хід процесу і строго слідувати технології робіт, тоді оштукатурена вами стіна буде виглядати так презентабельно, як ніби над нею попрацював досвідчений штукатур.

Спочатку стіна очищається від пилу і забруднень, промивається водою. На надмірно гладку поверхню стіни необхідно попередньо нанести дрібні насічки, які зможуть забезпечити хороше зчеплення стіни з штукатуркою. Щоб навчитися штукатурити правильно, слід запам'ятати правильну послідовність дій: після очищення стіни необхідно перевірити її вертикальність за допомогою звичайного виска. Стіни, обшиті дерев'яними дошками, також необхідно попередньо обробити: розколоти широкі дошки уздовж волокна і забити в щілини, що невеликі клини - це допоможе при подальшому висиханні дощок уникнути розтріскування штукатурки.

На кам'яну стіну штукатурка кладеться шаром, товщина якого не повинна перевищувати 20 мм, для дерев'яних і фібролітових стін максимальна товщина шару штукатурки складає 25 мм. При оштукатурюванні тонких перегородок наноситься один шар штукатурки товщиною не більше 10 мм. Найчастіше для внутрішніх оздоблювальних робіт використовуються вапняно-гіпсові або вапняні розчини, а для зовнішніх - цементні і складні розчини.

Процес штукатурення стіни виробляється пошарово. Кожен із шарів, в залежності від якості і товщини поверхні основи, може бути товщиною від 3 до 7 мм. Після того, як процес нанесення останнього - третього, фінішного - шару штукатурки завершений, необхідно дати розчину просохнути. Якщо стіна обштукатурено правильно, з дотриманням усіх технологічних тонкощів - висохлий шар штукатурки буде гладким, рівним, без тріщин і виїмок.