Як відремонтувати підошву.

Ремонт взуття - справа досить серйозне, тому його краще доручити професійному шевця. Але бувають випадки, коли фахівець недоступний, а полагодити взуття потрібно конче. Після деякого тренування ви цілком можете дати невеликий ремонт свого взуття самостійно, наприклад, полагодити підошву .
Вам знадобиться
  • Гачок (шило), нитка (звичайна чи вощеная), волосінь, віск, гудрон, олівець, рашпіль, наждачний папір, клей гумовий, клей «88», стара зубна щітка, гострий ніж
Інструкція
1
Підготуйте нитку для прошивки підошви. Візьміть звичайну нитку і обробіть її воском або гудроном - це додасть нитки водостійкість і не дозволить їй розкручуватися на окремі волокна.
2
Візьміть черевик і олівцем накресліть лінію прошивки по колу, відступивши від краю ранта не менше 5 мм (інакше рант може потріпатися при натягу нитки).
3
За допомогою шила, на кінці якого є гачок, проткніть підошву по наміченої лінії і робите стібки з інтервалом не більше 10 мм. Кожен стібок стягуючі, щоб нитка не давала слабини і не утворювала петель. Намагайтеся робити стібки так, щоб зовні не було видно нитки. Можна зробити невелике поглиблення в підошві по лінії стібків. Потренуйтеся у виготовленні такого «каналу» на непотрібної взуття.
4
Другий варіант лагодження підошви вимагає навичок роботи з клеєм. Якщо підошва шкіряна, зачистите її рашпілем або крупнозернистою наждачним папером.
5
З тонкої мікропористої гуми виріжте підметку.
6
Візьміть гумовий клей, клей марки «88» і змішайте обидва склади в пропорції 4: 1. Отриману суміш тонким шаром нанесіть старою зубною щіткою на підошву черевика і на підметку. Намагайтеся, щоб клей не давав згустків. Нанесений клей повинен підсохнути 5 хвилин.
7
Тепер ще раз намажте приготованим складом шкіряну підошву . Ще раз підсушіть клей кілька хвилин і міцно з'єднайте склеювані поверхні. Залиште ремонтируемое виріб під вантажем на один день. Тепер подрежьте виступаючі краї підметки гострим ножем. Ваша оновлена взуття готова служити вам і далі.