Як в'язати гумку на носках. види гумок для шкарпеток.

Звичайні в'язані шкарпетки! Таке просте і в той же час необхідний виріб, яке можна пов'язати самостійно. Яку ж віддати перевагу для цього модель? І який тип гумки вибрати для в'язання шкарпеток, щоб і виглядала красиво і служила довго? Гумка гумці ворожнечу, а адже хочеться, щоб її естетичний зовнішній вигляд зберігався, не втрачаючи первісної форми.
Вам знадобиться
  • Пряжа, набір з 5 спиць
Інструкція
1
Щоб вибрати малюнок і почати в'язати гумку на носках, знадобиться пряжа будь-якого кольору і найрізноманітнішої фактури. Також необхідний набір спиць в кількості 5 штук.
2
В'язання носка якраз починається з гумки, а тому є можливість поекспериментувати з обраним малюнком і в разі невдачі перев'язати його. Можна в'язати гумку на носках різними способами.
3
Резинка 1х1. Наберіть 56 петель, починайте в'язати на спицях, рівномірно розподіляючи загальна кількість петель. Таким чином, вийде на кожній спиці по 14 петель. В'яжіть за схемою: * 1 петля лицьова, 1 петля виворітна *. Дотримуйтесь цю схему протягом всього процесу в'язання гумки. Якщо спочатку вона матиме вигляд не особливо ідеальною в'язки - не переживайте, бо після прання вироби ряди стануть рівними. За своїми споживчими якостями такий тип гумки найзручніший, оскільки щільно облягає щиколотку і менше розтягується.
4
Резинка 2х2. Наберіть також 56 петель (залежно від розміру шкарпеток) і в процесі в'язання першого ряду рівномірно розподіліть їх на 4 спиці, тобто по 14 петель. В'яжіть за схемою: * 2 петлі лицьові, 2 петлі виворітні * .продовжують в'язати по малюнку, тобто лицьові провязивать лицьовими петлями, а виворітні - виворітними. Така гумка має властивість швидше розтягуватися, хоча деякий час ногу облягає добре.
5
Резинка 1х1 (видозмінена). Також наберіть 56 петель, розподіліть їх на 4 спиці. Потім в'яжіть за схемою: * 1 петля лицьова, 1 петля виворітна *. Єдина відмінність від звичайного способу в'язання в тому, що лицьова петля пров'язується не в саму петлю попереднього ряду, а під неї. В цьому випадку непарний ряд матиме схему: * 1 лицьова (під петлю), 1 виворітна (звичайна) *. Парний ряд в'яжіть за схемою: * 1 лицьова петля (звичайна), 1 виворітна петля (з захопленням петлі під нею) *. Цей тип гумки більше підходить як декоративна прикраса, бо виглядає виключно рівно, навіть при самому «кострубато» в'язанні. Крім цього вона не володіє достатнім ступенем щільності, зате чудово підходить для в'язання шкарпеток і пінеток саме для маленьких дітей.