Як обсмажити каву. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Зазвичай кави в зернах продається вже обсмаженою, але це продукт швидкопсувний, тому іноді можна придбати необсмажені зерна кави , які зберігаються набагато довше. У міру необхідності їх можна обсмажувати самому, в домашніх умовах, невеликими порціями. В цьому випадку ви завжди будете мати можливість випити чашечку найсвіжішого, смачного і ароматного кави .
Інструкція
1
Якщо у вас є постійне джерело поставки зелених кави йних зерен і ви хочете обсмажувати його самостійно, то заведіть для цієї мети окрему сковорідку, широку і глибоку і зі скляною кришкою. Якщо акція по обжарюванні кави йних зерен одноразова, добре промийте і попередньо прокалите таку сковороду. Кава добре вбирає запахи, тому така міра допоможе позбутися від зайвих ароматів і буде не зайвою.
2
Висипте зерна в друшляк і добре промийте їх під струменем проточної, злегка теплої води. Викладіть на півгодини на звичайне або паперове кухонний рушник, щоб все зерна просохли.
3
Поставте сковорідку на вогонь (він повинен бути несильним), висипте зерна. Товщина їх шару не повинна бути більше, ніж в два зерна, інакше кави обжарится нерівномірно. Постійно помішуйте зерна дерев'яною лопаткою, поступово збільшуючи температуру.
4
Слідкуйте за кольором зерен. Деякий час вони залишатимуться зеленими, потім почнуть жовтіти, з'явитися трав'янистий запах. Через якийсь час з'явитися «димок» - почне випаровуватися волога, що міститься в кави йних зернах.
5
Постійно помішуйте зерна, вони повинні потемніти і почати потріскувати. Це починається процес обсмаження - карамелізуется цукор, що міститься в кави йних зернах, остаточно випаровується волога, виділяються ефірні масла. З'являється характерний запах кави .
6
Тепер ваше завдання - не перепечеться зерна, щоб напій з них не придбав зайву гіркоту. Зніміть сковороду з вогню і відставте її, помішуючи. Зерна ще деякий час будуть «доходити» під дією високих температур всередині них. Щоб не пережарити, їх можна висипати з сковороди в іншу ємність.
7
Рівного кольору зерен при домашньої обжарюванні домогтися важко, але на якості напою це практично не відбивається. При обсмажуванні всередині зерна утворюються гази. Необхідно, щоб вони випарувалися, тому зерна не можна молоти відразу, а потрібно, щоб вони полежали годин 10-12 в посуді, з якої газ може вільно вийти. Потім зерна можна молоти і готувати з них дійсно божественний напій.
8
Решта зерна пересипте в посуд із щільно закривається кришкою, зберігати його краще не більше 2-3 тижнів.