Як накрахмалить одяг. Як правильно крохмалити речі.

Білосніжні комірці та манжети бездоганною форми, похрустивают постільна білизна, красиві гладкі фіранки - все це результат накрохмалювання. Як правильно накрахмалить одяг , знали наші бабусі та прабабусі. Але й сучасні господині активно застосовують цей старовинний метод.
Вам знадобиться
  • тазик, крохмаль, вода, праска.
Інструкція
1
Приготуйте одяг , яку ви хочете накрахмалить. Обов'язково видаліть з неї жовті плями в разі їх наявності. Для швидкого та якісного видалення плям можна використовувати перекис водню - треба намочити пляму і винести річ на сонячне світло. Пляма має зникнути.
2
Приготуйте розчин для накрохмалювання, розчинивши чайну ложку крохмалю в літрі чистої теплої води. Використовуйте скляний або емальований посуд. Такий розчин прекрасно підійде для накрохмалювання суконь, блузок, комірів і манжет. Тканини, які найкраще піддаються цій процедурі - батист, шифон, маркізет муслін, марля.
3
Опустіть в приготований розчин ту річ, яку ви хочете накрахмалить. Акуратно помішуйте, домагаючись рівномірного просочення крохмалем. Врахуйте, що не рекомендується піддавати накрохмалювання ті речі, які дуже щільно прилягають до тіла (нижня білизна, обтягуючі сорочки і так далі).
4
Вийміть річ з розчину, дуже акуратно відіжміть і висушіть. Якщо річ зроблена з тюлевої тканини, сушіть її на спеціальній рамці, на якій ви зможете розтягнути накрохмалений светр або кофточку. Якщо ж ви крохмалили в'язану річ, відіжміть надлишок розчину, надайте виробу необхідну форму і залиште до остаточного висихання.
5
Зачекайте, поки речі не висохнуть. Обережно збризніть їх водою, стежачи за рівномірним просяканням, дайте відлежатися пару годин і пропрасуйте праскою. Не ставте праску на максимальну позначку - достатньо злегка його нагріти.
6
Накрохмалені речі краще зберігати в шафі на плічках. Якщо правильно накрахмалить одяг , вона буде менше бруднитися і м'ятися. Зовнішній вигляд накрохмаленою одягу святковий і красивий. Якщо ви не хочете спеціально крохмалити одяг , використовуйте пральні порошки з ефектом накрохмалювання.