Як відпочити самостійно.

Плануючи свою відпустку в іншій країні, більшість майбутніх відпускників воліє звертатися до туристичних агентствам, які зроблять за туриста буквально все: і візу допоможуть отримати, і про програму розваги подбають, і про проживання, і про проїзд. Але не всім подобається такий рафінований відпочинок. Набагато цікавіше, хоч і ризикованіше подбати про свій відпочинок самостійно. Тут доведеться врахувати багато нюансів.
Інструкція
1
Абсолютно самостійним буде подорож на власній машині. Звичайно, це зручно, але й не менш клопітно. Потрібно оформити не тільки закордонний паспорт і візу, але і не забути про грін-карті на автомобіль, яка стане гарантом вашої машини в країнах Старого Світу. По суті, грін-карта - аналог нашого ОСАГО, що має дію за кордоном. Термін цього поліса - від тижня до місяця. Готують грін-карту не менше місяця, тому оформляти її потрібно в той же час, коли ви збираєте документи для отримання візи. Зверніть увагу, що зазвичай страхові агенти пропонують грін-карти відразу подвійну страховку на місяць, в той час як можна робити страховку на 6 тижнів, але зазвичай агенти про це замовчують.
2
Отже, всі необхідні документи готові. Скажемо відразу, що за кордон потрібно їхати, повністю перевіривши своє здоров'я і здоров'я свого «залізного коня». Будь-яка поломка поза межами нашої країни може влетіти вам в копієчку, особливо якщо доведеться міняти деталі. При заміні деталей у вас цілком можуть виникнути проблеми з нашою митницею, де за нову деталь доведеться заплатити велике мито.
3
Шлях до Європи з Росії лежить через прибалтійські країни, Фінляндію, Білорусь і Україну. Найкраще їхати через Білорусь і Литву. Про Білорусь наші автомобілісти дуже добре відгукуються, особливо про її платних дорогах. З Білоруссю у нас укладений митний союз, який дозволить пройти кордон між країнами дуже швидко. В Литві кордон краще перетинати в Ошмяни, там вся процедура займе не більше 40 хвилин. На польському кордоні краще проходити контроль поряд з Брестом через Домрачева. Тут не багато машин і потрапити в Європу ви зможете вже через півтори години. Дороги в тих місцях не дуже, тому прораховуйте найкоротший шлях.
4
Майте на увазі, що в Європі багато доріг платні, тому краще подбати про право проїзду по цих дорогах заздалегідь. Для цього в прикордонних країнах набувають спеціальні віньєтки, які клеять прямо на лобове скло. При відсутності оплаченого пропуску вас чекатиме значний штраф.
5
Розсікаючи по дорогам Європи на власному автомобілі, також пам'ятаєте, що обмеження швидкості там майже на кожному кутку і частіше на безкоштовних трасах, тому намагайтеся знайти платні дороги. Вночі на трасі важливо бути пильним, щоб не збити ненароком який вибіг назустріч лося або кабанчика. У кожному разі, перебуваючи в іншій країні, краще перестрахуйтеся: не йдіть на обгін попереду йде транспорту, не перевищуйте швидкість, не лайтеся з полісменами. Все це допоможе вам добре відпочити, не зіпсувавши свою репутацію в країнах Шенгенської зони.
Корисна порада
Заздалегідь подбайте про те, щоб карти в вашому GPS-навігаторі були найсвіжішими, щоб не плутати по дорогам, провідним в тупик.