Як носити кобуру. Як носить оператівеую кобуру.

Існує декілька способів носіння короткоствольної зброї, визначених його розміром, вагою, переносної одягом і оперативної ситуацією. Невід'ємною частиною більшості таких способів є кобура - спеціальний чохол для носіння пістолета. Спосіб носіння кобури залежить від того, що є найбільш важливим - скритність носіння або швидкість вилучення зброї.
Інструкція
1
При виборі виду кобури зверніть увагу на надійність фіксації зброї і можливість швидкого її вилучення. Мають значення також зручність кріплення кобури і мінімальні розміри. Для того щоб в кобурі не накопичувалася бруд, вибирайте кобуру , що не застроченную з боку дульного зрізу.
2
Якщо ви вибрали для носіння пістолета відкриту або напіввідчинені кобуру , надіньте її під верхній одяг (піджак, куртку). Найкращим рішенням буде використання універсальної кобури, яку можна використовувати як з наплічними ременями, так і прикріплювати до поясного ременя.
3
При Наплічна (підвісному) варіанті носіння кобури проденьте руку крізь петлеподібний ремінь і зручно помістіть ремінь на плечі. Плечовий ремінь повинен щільно облягати поверхню тіла, щоб бути непомітним під одягом. Конструкція наплечной кобури передбачає можливість підігнати ремені під ваш зріст і комплекцію тіла. Якщо ви правша, кобуру зручно розташовувати на лівому плечі - це дозволяє максимально швидко витягти зброю при необхідності.
4
Перекиньте додатковий вузький ремінець, що кріпиться до широкого плечовому, через праве плече і прикріпіть його до поясного ременя. Ремінець не дасть можливості кобурі зміститися і звалитися зі свого місця. Можлива також конструкція підвісний кобури з двох кільцеподібних ременів, скріплених між собою в районі лопаток. Налаштуйте довжину ременів, добившись щільного розміщення кобури під лівою пахвовій западиною.
5
Помістіть в закріплену кобуру зброю і зафіксуйте його ремінцем (можливо застібання ремінця на кнопку або «липучку», що менш надійно). Надіньте верхній одяг і перевірте, наскільки кріплення кобури забезпечує скритність носіння і зручність при пересуванні. При необхідності відрегулюйте положення кобури і нахил зброї.
6
При виборі поясний кобури розташуйте її на поясі з боку робочої руки. Точка кріплення кобури до поясу зазвичай знаходиться на задній поверхні кобури вище центру мас зброї, щоб рукоятка знаходилась на рівні поясного ременя.