Як відбілити рушники. Як відбілити старий рушник.

посірілих рушник на стіні здатне звести нанівець всі ваші спроби зробити кухню або ванну красивою і затишною. І начебто рано ще білому рушникові темніти, всього кілька разів його випрали в новій машині. Між тим багато хто відзначає, що швидко сереют якраз ті білі речі, які часто потрапляють в сучасні машини-автомати. Кухонні же рушники прати доводиться часто.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - пральний порошок;
  • - рослинне масло;
  • - відбілювач;
  • - кальцинована сода;
  • - кухонна сіль;
  • - плита;
  • - бак для кип'ятіння;
  • - дерев'яна палиця.
Інструкція
1
Якщо рушники не дуже потемніли, можна спробувати відбілити їх будь-яким сучасним засобом, благо в магазинах вибір товарів побутової хімії досить великий. В цьому випадку треба уважно прочитати, що написано на етикетці, а також визначити, з якої тканини зроблені рушники . Це не завжди вдається, особливо якщо рушники потемніли сильно.
2
Перед відбілюванням виперіть рушники . Якщо на них залишиться бруд і ви рушники прокип'ятіть, то їх ніколи вже буде не відіпрати. Випрати їх можна порошком з біодобавками або будь-яким іншим, яким ви зазвичай користуєтеся.
3
Приготуйте розчин. Підігрійте відро води майже до кипіння, приблизно до 90 °. Якщо ви відволіклися і вода закипіла, нічого страшного. В даному випадку неважливо, кип'ячена вода або просто гаряча. Розчиніть у воді 1 столову ложку кальцинованої соди, 2 столові ложки кухонної солі, 1 склянка порошку, 2 столові ложки соняшникової олії і 2 столові ложки відбілювача.
4
Покладіть в бак для кип'ятіння потребують обробці рушники і залийте їх розчином. Доведіть воду до кипіння. Кип'ятіть білизна протягом 30 хвилин, періодично перевертаючи його палицею. Після цього плиту вимкніть. Білями дайте охолонути і прополощіть в холодній воді.
5
Якщо виварення або відповідної за розміром каструлі у вас не виявилося, можна замочити рушники . Покладіть їх в тазик і залийте цим же розчином. Залиште рушники відмокати приблизно на добу, після чого прополощіть.
Зверніть увагу
Відбілювач необхідно брати вітчизняний, дешевий (на кшталт «Персоль»), а порошок - звичайнісінький, без біодобавок; Замість палиці, можна спробувати знайти спеціальні дерев'яні щипці для кип'ятіння білизни. Вони рідко бувають у продажу, але могли залишитися десь в бабусиній коморі.
Корисна порада
Біла білизна довше зберігає білизну, якщо його прати руками або в старих портативних машинках. В машинках-автоматах необхідно встановлювати мінімальну температуру.