Як привчити чистити зуби.

Від здоров'я наших зубів залежить здоров'я всього нашого організму, тому доглядати за порожниною рота і чистити зуби треба привчати дитину з самого раннього дитинства. Здорові зуби - запорука майбутнього здоров'я наших дітей.
Вам знадобиться
  • - дитяча зубна щітка;
  • - дитяча зубна паста.
Інструкція
1
Зазвичай діти люблять повторювати все те, що роблять батьки. Якщо батьки чистять зуби в присутності дітей, то дитина сама захоче зробити те ж саме. З 3-річного віку дітей починають привчати чистити зуби .
2
Спочатку дитині показують і розповідають, як треба чистити зубки у вигляді гри. Можна придумати цікаву історію про те, як зубкам подобається, коли за ними доглядає зубна щітка разом з пастою, і вони відповідають своєму господареві здоров'ям і красою.
3
Маленьким дітям купують спеціальну дитячу зубну пасту, солодку на смак без абразивних речовин, тому що діти, поки вчаться чистити зуби , дуже часто з'їдають зубну пасту. Дорослим треба показати дитині по черзі, як правильно чистити зуби , щоб дитина могла запам'ятати, в якій послідовності треба це робити.
4
Крім чистки зубів, потрібно привчити дитину правильно полоскати рот після кожного прийому їжі. Батьки повинні бути терплячими і щодня вранці і ввечері не забувати чистити зуби з дитиною, щоб у нього виробилася звичка вранці і ввечері перед сном робити цю процедуру.
5
Дитина швидше запам'ятає і звикне до цієї дії, якщо батьки разом з ним будуть брати участь в процесі навчання. У дитини обов'язково повинна бути своя особиста зубна щітка і своя паста. Виберіть цікаву щітку, щоб дитині було цікаво «спілкуватися» з нею. Тюбик з пастою теж повинен бути яскравим і привертати увагу. Зубну щітку потрібно міняти 1 раз в 3 місяці.
6
Якщо дитина з раннього дитинства бачить своїх батьків чистячих зуби і його з ранніх років привчають до цього процесу, то це стане звичкою і не буде проблемою в подальшому житті. Найголовніше - дорослим потрібно терпляче навчити дитину правильно чистити зуби , щоб у нього не залишилося питань. Така дитина завжди буде мати здорові зуби і білосніжну посмішку.
Будь-який хоч трохи цивілізована людина погодиться з твердженням про те, що гігієна порожнини рота - це запорука здоров'я та успіху в суспільстві. Відповідно, чистити зуби хоча б вранці та ввечері для людини необхідно так само гостро, як і пити чисту воду і дихати свіжим повітрям. Але як пояснити це малюкові? Що робити, щоб привчити дитини чистити зуби ?
Інструкція
1
Якщо ви хочете прищепити дитині що-небудь, то почніть робити це разом з ним. Такий принцип актуальний і в даному випадку. Не варто говорити маленькій дитині багато разів, щоб той пішов і почистив зуби . Краще вранці покличте його разом з собою у ванну кімнату почистити зуби разом. Під час цієї процедури не дозволяйте дитині сильно балуватися, але трошки пожартувати і посміятися можна, щоб в кінці чистки зубів у нього залишилося гарний настрій. Таким чином, нудна процедура перетворитися на веселе заняття.
2
Наступного разу можна повторити такий маневр, тільки вже без пустощів, а просто разом почистити зуби . У більшості випадків на третій раз дитина сама покличе вас. Тоді відправте його у ванну кімнату першим, а самі пообіцяйте підійти пізніше. Тільки обов'язково виконайте обіцянку.
3
Наступного разу дитини можна одного відправити чистити зуби . Він вже не буде сильно опиратися, так як чищення зубів викличе у нього позитивні емоції, пов'язані зі спогадами попередніх процедур. Тільки не забувайте контролювати, як дитина чистить зуби , чи правильно він це робить.
4
Якщо ви бачите, що дитина протестує проти чистки зубів або попросту «халтурить» (пішов у ванну і там балується замість того, щоб чистити зуби ), поговоріть з ним. Обов'язково поясніть, для чого це треба робити, чому потрібно чистити зуби щодня і не по одному разу. Розкажіть про можливі наслідки, до яких призводить відсутність гігієни порожнини рота. Звичайно, на маленького дитини слова «гігієна порожнини рота» і подібні до них не матимуть належного ефекту. Постарайтеся пояснювати образно, тільки не перестарайтеся! Більш того, можливо трохи присоромити дитини, давши йому зрозуміти, що показуватися на люди з нечищеними зубами просто непристойно.
5
Крім того, намагайтеся для дитини в усьому бути прикладом. Акцентуйте увагу малюка на правильних і потрібних звичках. В даному випадку це для нього найкраще переконання. І не забувайте про негласне, непомітному контролі. Якщо комплексно підійти до всіх рекомендацій, то привчити дитини чистити зуби не складе великої праці.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xJb8hVuzrpY