Як навчити дитину пити з чашки.

Тривале використання пляшечки-соски для маляти може відбитися на здоров'ї його зубів і шлунка, тому дуже важливо, вчасно навчити дитини пити з чашки. Процес навчання дитини самостійно пити з кухля, складний і легкий одночасно. Дитину легко навчити всьому тому, що роблять самі батьки (приклад), а складність полягає в терпінні і послідовності дорослих.
Інструкція
1
З 6-місячного віку дитина починає проявляти інтерес до предметів, якими користуються батьки. В цей період діти дуже легко навчаються елементарним фізіологічним діям, пити не з пляшечки, а з чашки, є з ложки, вживати в їжу їжу, що містить шматочки. В цей період просто необхідно дитини привчати до дорослої їжі.
2
З піврічного віку діти, як правило, тягнуться до чашки, яку бачать в руках у батьків, які п'ють чай. Дайте дитині спробувати ковток акуратно з кухля. Якщо дитина не поперхнувся і добре зробив ковток, повторіть ще.
3
Привчати треба постійно, виробивши систему. Спочатку дорослий тримає кухоль, а дитина тільки п'є. Поступово дитина сама бере кружку в руки і п'є, а батьки просто підстраховують.
4
До 9-місячного віку дитина здатна вже сам міцно утримувати чашку і самостійно пити. Є спеціальні гуртки непролівашкі, можна користуватися ними, але тоді дитина не буде проливати на себе, і у нього не виробиться навик обережності. Якщо з чашки малюк проливає рідину на себе, він буде почувати дискомфорт і швидше навчиться правильно тримати її.
5
Коли дитині наливають в чашку його улюблений напій - сік, компот, кисіль, він швидше навчиться поводитися з кухлем самостійно. Якщо ви вже почали привчати дитини до чашки, бажано сказати «прощавай» пляшечці з соскою.
6
Щоб навчити дитини пити з чашки, батькам потрібно багато терпіння і сил. Але результат перевершить ваші очікування, дитина буде рости акуратним і самостійним. Ви будете пишатися своїм малюком.
Зверніть увагу
Як навчити дитину пити з чашки? Коли малюк п'є через соску, у нього з'являється відчуття безпеки. Смоктання асоціюється у нього з мамою. Підберіть зручний момент. Уже в 7 місяців можна запропонувати дитині пити з чашки. Якщо до півроку ви годували крихітку тільки грудьми, не давайте йому пляшечку, краще відразу пропонуйте чашку (почати можна з чашки-непроливайки).
Корисна порада
Звичайно, Ви можете навчити дитину дитину пити з кружки. Вам тільки не слід здаватися, якщо спочатку у вас не буде все виходити. Перш за все ви не повинні розраховувати на те, що він зможе утримати кухлик сам і що він не обіллється. Він, можливо, зуміє тримати кружку в обох руках, але утримувати рівень рідини на потрібної для пиття висоті буде ще довго йому не під силу.