Як відрізнити платину.

Платина займає провідне місце серед шляхетних металів, поряд із золотом і сріблом. Цей дивовижної краси біло-сріблястий метал зустрічається досить рідко і має властивості, що роблять його ідеальним для виготовлення вишуканих ювелірних виробів. Недосвідченій людині може бути нелегко відрізнити платину від інших металів, скажімо, від білого золота.
Інструкція
1
Щоб відрізнити виріб, виконаний з платини, від вироби з білого золота, слід знати, що платина є природний білий метал, а в золото для отримання білого кольору додають деякі домішки (наприклад, родієве покриття). Покриття може стертися, і виріб при цьому придбає сіро-жовтий відтінок.
2
Щоб розрізнити платину і біле золото, порівняйте вагу виробів. Обручка з платини буде значно важче такого ж кільця, виконаного з білого золота.
3
Розгляньте уважно пробне клеймо, розташоване на ювелірному виробі. Для різних металів використовуються різна форма пробного клейма і можливі значення проби. Так, золото може мати один з наступних варіантів проби: 999, 958, 750, 585, 500, 375. Для платини на пробному клеймі передбачені такі цифри, що вказують на пробу: 950, 900, 850.
4
Зверніть увагу на міцність металу, який ви перед собою бачите, і його стійкість до зношування. При обробці будь-який метал зношується, однак платина залишається незмінною і непідвладною часу, в той час як вироби з білого або жовтого золота можуть зажадати ремонту і заміни зношених частин новим металом.