Як відкрити туристичне агентство. відкриваємо туристичне агентство на дому.

Туристичний бізнес - досить специфічна сфера діяльності. Тому треба пам'ятати, що успішним керівником туристичної фірми найчастіше стає той, хто в цій області вже «собаку з'їв», працюючи найманим менеджером. Щоб взяти старт і просто відкрити турагентство, треба не так багато.
Вам знадобиться
  • - пакет документів (в тому числі свідоцтво про реєстрацію ІП або ТОВ)
  • - обладнане офісне приміщення (власне або орендоване)
  • - штат співробітників (2-5 чоловік)
  • - засоби реклами (зовнішня реклама, інтернет-сайт, послуги промоутерів)
Інструкція
1
Складіть бізнес-план майбутнього «підприємства», як можна більш тверезо і з запасом розрахуйте бюджет. Попередньо як слід вивчіть стан ринку туристичних послуг в вашому регіоні: рівень конкуренції серед туристичних агентств сьогодні дуже високий. Якщо не впевнені в об'єктивності власного бачення ситуації на ринку, зверніться до фахівця в галузі маркетингових досліджень.
2
Пройдіть необхідні юридичні процедури, пов'язані з реєстрацією нової компанії. Туристична фірма може бути зареєстрована як товариство з обмеженою відповідальністю або на ім'я індивідуального підприємця. Обов'язкове державне ліцензування турагентств скасовано, тому, уклавши договір з туроператором, можна приступати до роботи.
3
Зніміть або придбайте у власність та обладнайте офісне приміщення, добре перед цим обдумавши його місцерозташування. В респектабельних бізнес-центрах базуються небагато туристичні компанії, що працюють з одиничними VIP-клієнтами. Для недавно створеного турагентства ідеально пасуватиме легкодоступний місце великого скупчення народу - в центральних районах міста або в торгово-виставковому комплексі.
4
Підберіть співробітників для свого офісу, для початку сформуйте мінімальний, найнеобхідніший штат. Крім одного або двох менеджерів, що продають тури, знадобиться бухгалтер, а в деяких випадках - охоронець. Найняти можна і директора туристичної фірми, але найчастіше директор агентства сам же є його господарем.
5
Продумайте рекламну стратегію свого агентства і тут же починайте її реалізовувати. Реклама повинна ясно давати зрозуміти людям, у чому полягають переваги даного туристичного агентства над іншими. Тут також буде доцільно звернутися до послуг професіоналів в області реклами і PR.
Зверніть увагу
Офіс турагентства, розташованого в людному місці, повинен знаходитися під охороною. Варто скористатися послугами приватного охоронного підприємства або найняти власного співробітника охорони.
Корисна порада
Щоб не наймати на роботу бухгалтера, спочатку можна звернутися в компанію, що надає бухгалтерські услугі.Еслі директор новоствореного турагентства сам має великий досвід роботи в туристичному бізнесі, можна найняти менеджерів без досвіду і «виростити» власних кваліфікованих фахівців, заощадивши кошти.