Як відремонтувати зливний бачок.

Дуже часто зливний бачок починає підтікати. Вода, яка є цінним природним ресурсом, витікає в каналізацію. Користуватися унітазом стає незручно. Щоб цього не відбувалося, слід якнайшвидше відремонтувати зливний бачок . Це не так вже й складно, треба лише знати деякі хитрощі.
Вам знадобиться
  • прокладки, гайкові ключі, викрутки, щітка, лопатка з дерева, силіконова змазка.
Інструкція
1
Відкрийте кришку і знайдіть на бачку найменування виробника, тип бачка, дату виробництва. Це стане в нагоді вам в тому випадку, якщо буде потрібно міняти прокладки або інші деталі. Зношені прокладки слід замінити, незважаючи на протечку.
2
Перекрoйте вентиль і приступайте до прочищенні бачка. Для зручності від'єднайте поплавець від вентиля бачка. Пам'ятайте, що робити це треба рухом вліво, застосовуючи гайкові та трубні ключі. Не треба крутити занадто сильно - ви можете зірвати різьбу.
3
Акуратно ослабте пластмасову гайку. У цьому вам допоможе молоток, а якщо його буде недостатньо, слід використовувати теплової перфоратор. Температура не повинна бути занадто високою - пластмаса може розплавитися. Щоб якісно відремонтувати зливний бачок , треба дотримувати акуратність.
4
Потріть пластикової щіткою забруднені деталі бачка і ретельно промийте їх за допомогою води. Очищуючий порошок при цьому застосовувати не рекомендується. Якщо ви помітите тверді відкладення, то видаліть їх лопаткою. Краще якщо лопатка буде зроблена з дерева.
5
Замініть зіпсовані прокладки на нові. Перевірте, як вони встали на свої місця. Якщо все гаразд, приступайте до збірки очищених раніше деталей. Пам'ятайте: ви повинні виконати всі попередні дії, але в зворотному порядку.
6
Ретельно обробіть різьбу. Для цієї мети прекрасно підійде арматурна (силіконова) мастило. Для цього використовуйте пензлик з щільним ворсом, рівномірно розподіляючи змазку по поверхні. Ремонт зливного бачка майже закінчений.
7
Протестуйте якість роботи зливної системи, багаторазово включаючи воду. Якщо ви не вважаєте за потрібне міняти старий поплавець, то можете підтримати його при допомозі полистироловой піни і кріпленням (або шурупом), який не боїться корозії. Відповідний матеріал для кріплення - нержавіюча сталь.
Санвузол завжди повинен знаходитися в справному стані, особливо це стосується зливного бачка унітазу. Однак іноді можуть відбуватися дрібні порушення в його роботі, які призводять до значних фінансових втрат. Для усунення несправностей можна скористатися послугами сантехніка або ж зробити ремонт самостійно.
Вам знадобиться
  • мембрана, поплавковий клапан, поплавок, глушник, стабілізуючий клапан
Інструкція
1
Відновіть перекошений поплавковий важіль. Встановіть важіль в горизонтальне положення, приблизно на 2,5 см нижче впуску підвідної труби.Заменіте мембрану. Спустіть воду з бачка, що змиває унітазу, зніміть його кришку, встановіть замість неї перекладину, наприклад з дерева, підв'яжіть до неї поплавковий важіль. Відкрутіть фіксуючу гайку, яка під'єднує змивну трубу до бачка. Ослабьте гайку сифона в підставі змивного бачка. Від'єднайте сифон від важеля спуску води, вийміть його. Встановіть нову мембрану такого ж розміру. Зберіть арматуру бачка унітазу в зворотному порядку.
2
Замініть поплавок, він може бути пошкоджений і пропускати воду всередину себе. Якщо в даний момент немає запасного, то видаліть воду з поплавця, залийте отвір в ньому нагрітим пластиком або загорніть його в поліетиленовий пакет, щільно зав'язавши його навколо поплавкового ричага.Ісправьте поплавковий клапан. Для цього замініть пошкоджену або зношену прокладку, яка знаходиться в поршневому клапані (встановлюється в старих моделях), або мембрану, розташовану за мембранном клапані (захищає змивний бачок від механічних домішок у воді, встановлюється в нових моделях). Зробіть мембрану з твердої гуми, товщина якої повинна бути від 1,5 до 2 мм. Розміром повинен точно збігатися старої мембрані.
3
Замініть поплавковий клапан. Видаліть воду з змивного бачка унітазу. Відкрутіть гайковим ключем фасонну частину, яка з'єднує вхідний шланг водопроводу з поплавковим клапаном змивного бачка. Від'єднайте поплавковий важіль. Відкрутіть зовнішню і внутрішню фіксуючі гайки. Видаліть поплавковий клапан. Встановіть новий поплавковий клапан зливного бачка. Прикріпіть до клапану поплавковий важіль. Наповніть водою змивний бачок . Зафіксуйте поплавковий важіль в потрібному положенні.
4
Прикріпіть до поплавковому клапану глушник (пластмасову гнучку трубку). Це необхідно, якщо змивний бачок наповнюється із зайвою шумом. Встановіть глушник на вході в поплавковий клапан вертикально над рівнем води. Нижній його кінець опустите в воду, тим самим шум снізітся.Поставьте стабілізуючий поплавковий клапан. Це необхідно, коли тиск в поплавковому клапані дуже велике і глушитель не дає ефекту.
Зверніть увагу
Поплавкові клапани можуть відрізнятися по конструкції, однак принцип їх роботи буде такою же.Существует три види поплавкових клапанів: для сильного, середнього і слабкого напору води. У житловому приміщенні встановлюють поплавкові клапани для низького водяного тиску.
Корисна порада
Здійснюйте підбір поплавкового клапана з урахуванням водяного тиску в трубопроводі, інакше якщо клапан розрахований на слабкий напір води, то при високому водяному тиску він буде пропускати воду навіть в справному стані.