Як робити килимки.

Ексклюзивний предмет інтер'єру - гордість будь-якої господині. А якщо цей предмет ще й зроблений своїми руками, він стає удвічі ексклюзивним. Можна спробувати зробити щось серйозне, наприклад, домашній килимок, щоб він міг собою прикрасити будь-яку кімнату у вашій квартирі.
Вам знадобиться
  • невеликі шматочки тканини різного забарвлення, голка, нитки.
Інструкція
1
Вам знадобляться невеликі шматочки різного забарвлення, правильної квадратної або прямокутної форми. Якщо ви готові експериментувати, то розмір клаптів беріть різний. Тільки знадобиться більше часу в збірці цієї мозаїки, але форма килимка в результаті повинна вийти правильна. Займіться підгонкою.
2
Розкладіть клаптики на рівній поверхні і визначитеся з орнаментом. Він залежить від обраних вами тканин. Балансуйте прямокутники так, як сподобається. Не забудьте про припуски на прострочку кожної деталі. Проведіть необхідні заміри і нанесіть розмітку на кожну деталь. Одного сантиметра буде цілком достатньо. Коли мозаїка зібрана, залиште її в спокої і переходите до підготовки основи.
3
Для виворітного боку вам підійде будь щільний матеріал. Крім того, знайдіть широку тасьму для окантовки. З кольором знову ж можете поекспериментувати. Щоб зробити правильний килимок, розмір основи повинен бути більше мозаїки на ширину тасьми.
4
Зшивати деталі починайте з мозаїчною групи. Беріть перший верхній лівий прямокутник і пристрочують його до другого верхнього лівого і так далі. Якщо ви вибрали варіант з різнобічними прямокутниками, другий ряд починайте пришивати з першого, а далі по мірі наповнюваності рядів. У випадку з рівними квадратами пришивайте їх один за одним, ряд за рядом.
5
По краях готового полотна Підшивайте тасьму. Потім складіть основу і мозаїку лицьовою стороною всередину і зшийте деталі, залишивши недостроченний шматок, щоб вивернути. Виверніть і зашейте отвір потайним швом. Відпрасуйте ваш новий килимок.