Як навчитися переконувати людей.

Не завжди буває просто переконати кого-небудь прийняти чужу точку зору. У кожної людини є своя думка, яку він інший раз готовий відстоювати навіть всупереч здоровому глузду, хоча для переконання деяких цілком достатньо навести вагомі доводи, ну а хтось взагалі готовий повірити на слово. У кожному разі, переконання - свого роду мистецтво, якому варто повчитися.
Інструкція
1
Для того щоб переконати когось, необхідно в першу чергу самому вірити в те, про що ви говорите і в чому переконуєте. Якщо людина не до кінця вірить у свої слова - це відчувається, і довіра пропадає.
2
В ході самої мови ні в якому разі не вживайте такі слова і фрази як «напевно», «швидше за все», «може бути», і так звані слова-паразити: «ну», «загалом», «коротше» та інші. Намагайтеся підбирати дієслова доконаного виду, наприклад, твердження «всім очевидно» або «неодмінно».
3
Під час розмови не підвищуйте голос - напевно вам не повірять, якщо почують інший тон або манеру розмови. Слова, сказані спокійним повсякденним голосом, часто діють на людину сильнішою, ніж жвава мова.
4
Пам'ятайте, зоровий контакт обов'язковий, коли ви намагаєтеся переконати когось. Намагайтеся дивитися людині прямо в очі, і не відводите погляд, якщо питання співрозмовника ставить вас в глухий кут - навіть якщо ви говорите щиро, людина може запідозрити підступ.
5
Використовуйте жести, щоб підкріпити сказане. Жестикуляція підсилює ефект слова подвійно, і часто допомагає людині краще зрозуміти те, про що ви говорите.
6
Можете постаратися «переговорити» свого співрозмовника. Наприклад, як тільки опонент зробить паузу, почніть говорити, наводячи свої доводи і факти. Так ваш співрозмовник буде змушений вислухати вас. Будь-яку утворену паузу заповнюйте своїми аргументами.
7
Важливу роль в переконанні грає постава. Якщо ви почали щось доводити, стійте прямо, дивіться людині в очі, будьте відкриті для спілкування. Не варто переступав з ноги на ногу - це говоритиме співрозмовнику про вашу невпевненість і про те, що ви придумуєте на ходу.
8
Тримайте себе в руках, якщо хтось буде активно суперечити вам. Завжди багаті на спокої та впевненості в собі. Не піддавайтеся провокаціям і не виходите з себе.
9
В ході бесіди використовуйте максимальну кількість фактів, а в якості доказів цілком підійдуть реальні історії з життя. Добре діє все: імена, дати, свідки, цифри, фотографії, відео. Говоріть про факти коротко і ясно, не використовуючи довгі фрази. Повторюйте ваші доводи в ході бесіди по кілька разів.
Зверніть увагу
Здатність переконувати може придатися вам в будь-якій життєвій ситуації, але головне - вміти чути не лише себе, а й інших.