Як розтягнути одяг. Як розтягнути сорочку з бавовни.

Часто трапляється, що річ настільки подобається нам в магазині, що ми закриваємо очі на те, що вона трохи нам замала. Або сп'янілі покупкою, ми забуваємо подивитися на ярличок і стираємо річ при неправильній температурі або неправильним чином. Як же стає прикро в таких випадках, що улюблена річ не підходить вам розміром. На щастя, вихід є.
Вам знадобиться
  • таз, вода, прасувальна дошка, пульверизатор, праска, марля, рушник, булавки, перекис водню.
Інструкція
1
Якщо нова кофточка мала, а вам не терпиться блиснути в ній перед вашими знайомими, необхідно випрати її в режимі і при температурі, зазначеній на ярличку. Після цього річ потрібно ретельно вичавити, надіти на себе і почати злегка потягувати її в потрібному вам напрямку: вниз, якщо необхідно розширити її в довжину, вліво і вправо, якщо вона мала вам в ширину.
2
Є ще один метод для того, щоб розтягнути річ з бавовни або льону. Покладіть її на прасувальну дошку, побризкати на неї водою з пульверизатора, прикладіть марлю і праскою пройдіться по місцях, які необхідно розтягнути, а лівою рукою натягайте тканину.
3
Вироби з джинси мають властивість розтягуватися, але якщо цього все ж не сталося, тоді наберіть в таз теплої води, опустіть в нього джинси і через 5 хвилин, ретельно вичавивши, витягніть їх. Надіньте джинси на себе, ляжте на підлогу для того, щоб легше застебнути їх. Після цього встаньте і повільно зробіть 30 присідань. Протягом години не знімайте джинси. Всю цю нехитру процедуру можна виконати і з сухими джинсами, але це буде не так ефективно.
4
Якщо мова йде про вовняної речі, необхідно приготувати таз з холодною водою, потім додати в воду 2 ст.л. перекису водню на 12 л води, після чого опустити в отриманий розчин вовняну річ, яку необхідно розтягнути. Зачекайте 5 хвилин і щоб не пошкодити структуру матеріалу, акуратними рухами розтягуйте одяг у воді. Після виконаної процедури, не вичавлюючи, повісьте річ на вішалку і залиште на 2 дні.
5
Є ще один спосіб розтягнути вовняну річ. Для цього необхідно приготувати тазик із злегка теплою водою, додати кондиціонер, залишити одяг в тазу на 15 хвилин. Потім необхідно приготувати старий рушник, по площею перевищує розміри речі, покласти його на підлогу, потім дістати річ з тазу і розкласти її на рушник. Далі потрібно рівномірно розтягнути її до потрібного розміру і закріпити шпильками до рушника на відстані 2 см. При необхідності можна використовувати який-небудь вантаж.
Зверніть увагу
На ярличку вироби завжди вказано, при якій температурі його прати.
Корисна порада
Вовняні речі протипоказано прати в машині. Допустима тільки ручне прання при температурі не вище 30 градусів. Сушити на горизонтальній сушке.Для бавовни та льону існує 4 режими температури: 30, 40, 60 і 90 градусів. Все залежить від кольору, якості і ступеня забруднення вироби. Вибирайте в проміжку між 30 і 50 градусами, і ви не промахнетеся.