Як зробити акваріумні господарство на 700 літрів.

Зробити великий акваріум своїми руками можливо, треба тільки дуже цього захотіти. Від маленького великий акваріум відрізняється тільки наявністю ребер жорсткості і товщиною скла.
Вам знадобиться
 • рідина для обезжиривания
 • клей-герметик
 • стеклорез
 • стекло
Інструкція
1
Необхідно придбати клей-герметик для акваріума "881", цей силіконовий і прозорий герметик призначений для акваріумів об'ємом до двох тонн і абсолютно безпечний для риб, а також рідина для знежирення (необхідно знежирювати скла перед склеюванням). Можна використовувати нашатирний спирт, будь-який інший спирт або ацетон.
2
Нарізаємо скла товщиною 8-20 мм. Перед початком різання обов'язково протирати місце надрізу чистою ганчіркою, для забезпечення дороги коліщаті склоріза. Треба взяти зручно склоріз в руку і єдиним впевненим рухом зробити тільки один надріз. Після чого стає видна чітка, безперервна канавка, висунувши з-під лінійки скло, вирівнюємо місце надрізу по краю плити (стола), беремося за край скла обома руками і злегка надавлюємо (головне правильно розрахувати силу натискання на скло), і легким рухом скло відламується точно по лінії надрізу. Краще різати скло в рукавичках. Після кожного відрізу, краще відразу обробити обрізаний край наждачним папером, щоб кромки перестали бути гострими як бритва. Після примірки, знімаємо дно і знежирити місця майбутніх склеек.
3
Зараз акваріум необхідно склеїти. Існують два способи склейки акваріумів. Стінки акваріума клеяться з боків дна і дно виходить вставлено в конструкцію з бічних стекол. Конструкція з бічних стекол знаходиться на днище. Далі треба скласти докупи парні деталі так, щоб вони співпали найбільш однаково. Встановлюємо переднє і заднє скло на дерев'яні підставки, виставляючи їх строго паралельно між собою на рівній поверхні, зовнішнє відстань між ними повинна дорівнювати ширині вирізаного дна, для перевірки накладаємо зверху дно і перевіряємо чи все виставлено вірно. Беремо герметиком і накручуємо на нього наконечник, з якого гострим ножем зріжемо кінчик під кутом 45 градусів. Рівномірно видавлюємо герметик, наносячи його на верхні торці, встановлених на підставки стекол. Після чого накладаємо дно на торці стекол. Ставимо про зверху вантаж 3-4 кг. А поки ще не застиг герметик, мокрими пальцями, одночасно з двох сторін шва, як шпателем, проводимо по всій довжині склейки, для рівномірного розподілу клею по всьому шву і видалення надлишок.
4
Знімемо зі стекол підставки (через пару годин), в дві підставки вставляємо одне з бічних стекол, попередньо примірявши його до місця приклеювання. Знежирюємо, чекаємо висихання знежирювачах, і наносимо клей. Акуратно виймаємо полотно скла з підставок (не чіпаючи знежирені місця) і торцем з клеєм, приставляємо його до дна, ставимо зверху вантаж. Очікуємо поки висохне, і проробляємо те ж саме з іншою стороною. Очікуємо ще приблизно 2 години. Заливаємо 2-3 літри води і перевіримо є немає текти. Залишаємо акваріум на добу для повного висихання.
5
Мінімальна ширина ребер жорсткості розраховується просто: товщину скла акваріума помножити на 7. Ребра дозволяють стінці акваріума витримати тиск води. Стяжка дозволяє при мінімальній товщині скла зробити акваріум будь-якої довжини.
Зверніть увагу
Відмірюючи розмір деталі, необхідно враховувати відстань від краю склоріза до його коліщатка, що становить приблизно 3 мм.
Корисна порада
Не намагайтеся відрізати смужку, якщо її ширина менше, ніж товщина скла помножена на 6.Нікогда НЕ відламувати товсте скло відразу, спочатку треба зробити легкий удар по краю, щоб з'явилася тріщина довгою 10-15 см.Помніте про те, що після удару скло під своєю вагою може відразу відламана і упасть.Еслі прорізи в підставках ширше ніж скло, то, щоб скло не хиталося можна вставити в прорізи складені в кілька разів аркуші паперу.
Під терміном «аквариумное господарство » зазвичай мається на увазі набір акваріумів різного розміру та призначення, а також необхідне для них обладнання для освітлення, обігріву, фільтрації води і т.д. Любителі акваріумних рибок іноді стикаються з проблемою неможливості придбати аквариумное господарство потрібних розмірів, але його можна зробити самостійно.
Вам знадобиться
 • - скло (4-8 мм завтовшки);
 • - склоріз;
 • - клей-герметик;
 • - тканина для витирання;
 • - рідина для знежирення, наприклад, спирт;
 • - наждачний папір;
 • - рукавички
Інструкція
1
Визначте скільки акваріумів, і яких розмірів, вам знадобиться. Це залежить від кількості видів рибок, які ви збираєтеся розводити і від того, яку частину приміщення ви відведете під аквариумное господарство . Для кожного виду риб необхідні ємності для утримання виробників, нересту, змісту молоди, вигодовування малюків і нагульні.
2
Зробіть розмітки на склі і приступайте до розрізання. Ріжте скло в рукавичках - так безпечніше. Лінії розрізу краще відразу обробляти наждачним папером, тоді скло можна буде брати голими руками. Для початку спробуйте виготовити маленький акваріум. Для нерестовика виріжте такі деталі: дно - 250х400 мм, передня і задня стінки - дві деталі по 250х390 мм, бічні стінки - дві деталі по 250х250 мм.
3
Знежирте поверхню скла. Акуратно завдаючи клей-герметик, склейте деталі акваріума. Дно акваріума з усіх сторін повинна виступати за периметр стінок.
4
Щоб акваріум вийшов з першого разу, дотримуйтесь наступних правил. Наносите клей-герметик рівномірно і хорошим шаром, щоб його вистачило для склейки. Поки герметик ще не схопився, пропрасуйте пальцем шви, щоб розгладити і розподілити клей. Краще, якщо герметика буде трохи більше, його завжди можна стерти. Не сушіть акваріум близько обігрівальних приладів - він може лопнути. Нехай сохне при кімнатній температурі.
5
За аналогією нерестовіком, виготовте великий акваріум. Для нього краще взяти скло трохи товщі. Крім цього, у великому акваріумі рекомендується робити ребра жорсткості. Для цього потрібно вирізати зі скла смужки і приклеїти по периметру верхніх стінок усередині акваріума. Така конструкція надає скляній ємності жорсткість. Щоб вирахувати ширину ребер жорсткості, необхідно товщину скла помножити на сім. Наприклад, якщо для виготовлення акваріума ви використовуєте скло 6 мм, тоді ребро жорсткості повинна бути не вже 42 мм.
6
Якщо ви хочете зробити довгий, але не широкий акваріум, необхідно використовувати стяжки. Стяжка - шматок скла прямокутної форми, який вклеюється між задньою і передньою стінкою по центру акваріума. Один акваріум можна зміцнити і двома стяжками, в такому випадку вони розділять його на три рівні частини.
7
Встановіть готові акваріуми. Для цього підійдуть тумбочки, етажерки, стійки і т.д. Навіть якщо поверхня, на яку ви збираєтеся поставити акваріум, ідеально рівна, під нього варто покласти прокладку. Дуже добре для такої мети підходить пінопласт товщиною 20 мм, тільки накрийте його темною тканиною - деякі види риб «не люблять» біле дно.
8
Встановіть в акваріуми освітлювальні, фільтруючі та інші необхідні прилади. Комплектація акваріумів залежить від того, для яких цілей призначена та чи інша ємність.