Як відкрити продуктовий магазин.

Складання бізнес-плану магазину продуктів і підготовка до його відкриття в значній мірі визначають подальший успіх підприємства. Це той вид бізнесу, в якому «як-небудь» почати, а тільки потім набрати обертів, виходить рідко. Щоб підготуватися до відкриття магазину належним чином, потрібно з усією відповідальністю підійти до виконання декількох обов'язкових дій і процедур.
Вам знадобиться
  • - державна ліцензія і пакет дозвільних документів
  • - приміщення, що відповідає обов'язковим вимогам і стандартам
  • - набір торгового устаткування
  • - персонал для магазину
Інструкція
1
Виберіть попередньо місце розташування вашого майбутнього магазину і проведіть поглиблене маркетингове дослідження, відштовхуючись від його локалізації. Потрібно виявити всі існуючі в даному районі групи клієнтів і те, наскільки вже наявні продовольчі магазини відповідають їх споживчим запитам. Кожна вільна ніша - хороший шанс на успіх.
2
Складіть бізнес-план, спираючись на отримані аналітичні дані. Оптимістичний настрій не повинно впливати на тверезість вашого прогнозування, бюджет варто розраховувати з запасом, не забуваючи про статтю непередбачених витрат.
3
Підготуйте необхідний для відкриття магазину продуктів харчування пакет документів. Необхідно отримати державну ліцензію на право займатися роздрібною торгівлею продуктами харчування. Знадобиться також ряд документів, завірених дозвільними організаціями.
4
Знайдіть і обладнайте підходяще приміщення. «Імідж» вашого продуктового магазину краще зайнятися дизайнерам-професіоналам - розробку фірмового стилю варто доручити їм. Серйозно поставитися треба також до вибору і закупівлі торгового устаткування - важливий як його зовнішній вигляд, так і технічні характеристики.
5
Почніть пошук надійних постачальників продукції для вашого продуктового магазину. Чим швидше ви налагодите ділові відносини з постійними постачальниками, тим швидше досягнете в своєму починанні стабільності.
6
Підберіть персонал, спираючись на розроблений спеціально для вашого магазину продуктів харчування регламент. Навчання персоналу і роботі з ним варто приділити особливу увагу. Успіх підприємства роздрібної торгівлі продуктами харчування в чому залежить саме від якості роботи співробітників магазину.
Зверніть увагу
Подбайте про систему охорони товарів у магазині завчасно, встановіть відеоспостереження.
Корисна порада
Постарайтеся зробити так, щоб про магазин дізналося якомога більшу кількість людей - церемонія його відкриття повинна чимось запомніться.Усвойте основні правила ефективного оформлення вітрин і розташування товарів або зверніться до фахівця в області мерчандайзингу.
Якщо ви вирішили стати індивідуальним підприємцем і відкрити свою справу в сільській місцевості, то знайте, що правильна бізнес-ідея - це запорука успіху. Реалізація малого бізнесу в селі - це можливість відродження малих населених пунктів.
Вам знадобиться
  • - бізнес-план;
  • - початковий капітал;
  • - приміщення;
  • - зв'язки з постачальниками;
  • - досвідчений продавець.
Інструкція
1
Перш, ніж зайнятися підприємництвом на селі та відкрити свій магазин, необхідно визначити цільову групу товарів, які користуватимуться популярністю і залучать до вас клієнтів. Такими товарами в сільській місцевості, природно, є продукти (хлібні та ковбасні вироби, молочні продукти, крупи, овочі і фрукти, сигарети і алкогольні напої). Тому вам необхідно відкрити продуктовий магазин.
2
Визначте ті товари, які завжди повинні знаходитися у продажу. Для цього заплануйте запаси, щоб популярні товари були у продажу щодня, і правильно побудуйте відносини з постачальниками товарів. Саме цей фактор забезпечить вам повагу покупців.
3
Майте на увазі, що асортимент сільських магазинів завжди різноманітний, тобто включає все найнеобхідніше. Не старайтесь закуповувати декілька різновидів, наприклад, одного і теж печива, т.к. більшу частину товару ви не зможете розпродати. Проведіть опитування серед ваших клієнтів з питання того, які товари вони хочуть бачити в магазині.
4
Впізнавані торгові марки товарів, які є популярними в місті, іноді можуть абсолютно не користуватися популярністю у жителів села. Як правило, люди приходять в магазин за конкретним товаром, не знаючи його марки і виробників. Тому досвідчений продавець зможе надати допомогу покупцям і допомогти їм вибрати потрібний продукт.
5
Розділіть товари в вашому магазині на відповідні категорії: хлібобулочні вироби, молочні продукти, м'ясо, ковбаси, риба, цукерки і т.д.
6
Продавець в вашому магазині повинен бути товариським і безконфліктним людиною, яка зможе знайти спільну мову з абсолютно різними людьми. Багато жителів села сприймають продавця як свого знайомого, а магазин - місце, де можна поспілкуватися з односельчанами. Було б непогано, якби перші місяці роботи вашої торгової точки ви могли б самі стояти за прилавком, щоб познайомитися з потенційними клієнтами, а жителі села дізналися вас.
7
Великим плюсом магазину на селі стане те, що оренда приміщення в селі обійдеться вам не дуже дорого.
8
Відкриття продуктового магазину в сільській місцевість - це запорука вашого успіху, однак майте на увазі, що залежно від чисельності населення, розвитку пріоритетних галузей тваринництва і рослинництва прибутковими сферами бізнесу є наступні: фермерське господарство, бджільництво, виробництво заморожених овочів і фруктів, виробництво борошна, тепличний бізнес, розведення птиці, вирощування полуниці і т.д.