Як розрахувати вологість.

Одним із запорук вільного дихання людини є оптимальна вологість повітря в навколишньому середовищі. Сам термін вологості вчені визначають як кількість водяної пари, що міститься в повітрі. Можливо, ви неодноразово помічали, що іноді на вулиці буває волого або навпаки сухо. Різкі перепади в ту або іншу сторону однаково некомфортні. Саме тому так важливо кожній людині вміти визначати вологість довкілля.
Інструкція
1
Якщо ви задалися проблемою вологості повітря і вирішили придбати, наприклад, зволожувач для свого приміщення, для початку слід виміряти в даному приміщенні рівень вологості. Подібних пристроїв існує безліч, в побутових цілях найчастіше використовуються термогігрометри. З назви відразу зрозуміло, що цей прилад вимірює не тільки вологість , але і температуру, оскільки ці два параметри нерозривно пов'язані.
2
В застосуванні термогигрометр простий. Ви ставите прилад на рівну поверхню в приміщенні, де збираєтеся проводити виміри, і натискаєте кнопку пуску для початку роботи. Прилад починає сканування повітря. Як бачите, щоб розрахувати вологість , не потрібно великих зусиль. По завершенні роботи прилад повідомить вас сигналом і видасть всю розраховану інформацію на дисплей. Вам залишиться тільки списати що з'явилося на дисплеї значення вологості повітря в приміщенні і приймати рішення про необхідність зволожувача.
3
При виборі термогігрометра майте на увазі, що прилад багатофункціональний і заміряє більшість параметрів повітряного потоку. Важливим якістю термогігрометра є можливість зберігати в ньому історію вимірювань з набором наступних характеристик: дата, час, місце. Крім того, деякі моделі термогігрометрів, залежно від модифікації, можуть підключатися до комп'ютерів і принтерів.
4
Не забудьте звернути увагу на технічні характеристики вашого вимірювача. Між собою термогігрометри розрізняються діапазоном робочої температури, діапазоном вимірювань і дозволом.
5
І, нарешті, найголовніше. Термогігрометри працюють як вдома, так і на вулиці. Порада: якщо ви хочете використовувати цей прилад на свіжому повітрі, вибирайте при налаштуванні приладу ширшу робочу температуру.
Корисна порада
Слід знати, що вологість на рівні 60-75% в літній період є оптимальною для більшості людей. Взимку картина виглядає по-іншому - 55-70%. Комфортний рівень вологості важливий для здоров'я і гарного самопочуття, оскільки багато життєвих процесів організму вимагають присутності рідини в повітрі.