Як підключити додаткове харчування. схема підключення додаткового живлення відеокарти.

З кожним роком обчислювальна потужність пристроїв нарощується стрімкими темпами, водночас збільшується і споживана потужність. І от коли потужності харчування стандартними роз'ємами на материнській платі не вистачає, вдаються до використання додаткових провідників по окремій лінії блоку живлення
Інструкція
1
Найбільш ресурсоємними пристроями є центральний процесор і дискретна відеокарта класу Hi-end. Так само при використанні розгону, в зв'язку із зростаючим енергоспоживанням, додаткове живлення ніколи не зашкодить і забезпечить стабільність роботи комп'ютера. Для підключення використовуються: чотирьох, шести і восьми-контактні роз'єми. Їх позначення відповідно 4 pin, 6 pin, 8 pin. При нестачі відповідних конекторів використовують перехідники 2 * 4 pin molex> 6 pin/8pin. Для організації додаткового живлення, необхідна підтримка з боку живлячої модуля. При виборі блоку живлення слід звернути увагу на те, що навіть за наявності відповідних контактів, потужності все одно може не вистачити для запуску або стабільної роботи системи.
2
Наприклад для підключення додаткового живлення процесора слід підключити чотирьох/восьми-контактний роз'єм, до відповідного конектору на материнській платі. Схема підключення відеокарти аналогічна вищевказаної, використовуються шести і восьми-контактні роз'єми.
3
Розрахунок додаткового живлення виконується з урахуванням потужності живлячої модуля окремо, наприклад споживана потужність відеокарти 170 вт, шина PCI-E на материнській платі здатна віддати 75 вт, кожен шести піновихразьем теж здатний дати 75Вт, значить для роботи відеокарти необхідно підключити два шестиконтактних розєма додаткового харчування. Розрахунок потужності ведеться з округленням у більшу сторону.