Як тримати стовпчиком новонародженого.

Багато молодих мам і особливо тата бояться брати малюка на руки. Він здається таким тендітним, варто його ніяково повернути - і може статися непоправне. Але брати малюка на руки все одно доводиться, і краще, щоб надійні батьківські руки, які для малюка значать дуже багато, при цьому не тремтіли.
Інструкція
1
Першим ділом перестаньте боятися. Малюк насправді не такий вже крихкий, і навіть та обставина, що він поки що не тримає голівку, не повинно вас бентежити. Ви його любите і не завдасте йому ніякої шкоди.
2
Вчитися брати малюка краще з положення на спині. Тому переверніть його в потрібне положення прямо в ліжечку або в колясці. Не забувайте посміхатися малюкові і ласкаво з ним розмовляти. Рухи не повинні бути різкими, інакше ваша невпевненість передасться дитині і він почне вередувати.
3
Нахиліться над малюком. Підведіть одну руку під шийку дитини, а іншу - під його спинку в районі попереку. Не поспішайте. Спокійно і плавно підніміть дитини і притисніть до себе. Ви переконаєтеся в тому, що немає нічого страшного в тому, щоб його тримати у вертикальному положенні. Головне - тримайте його міцно, але не судорожно.
4
Коли ви тримаєте малюка на руках у вертикальному положенні, обов'язково підтримуйте шию і голову. Таким чином малюка носять доти, поки його шия не зміцніє і він не навчиться самостійно тримати голову.
5
Навчіться укладати малюка в ліжечко або в коляску. В цьому випадку робити все потрібно в зворотному порядку. Нахиліться з дитиною на руках над ліжечком і акуратно покладіть малюка, не прибираючи відразу рук. Обережно витягніть одну руку, потім - іншу. Не робіть різких рухів.
6
Коли ви навчитеся акуратно брати малюка, лежачого на спинці, спробуйте взяти його на руки, коли він лежить на животику. Для цього підведіть одну руку під грудку, притримуючи підборіддя великим і вказівним пальцями. Другу руку підведіть під груди. Акуратно підніміть дитини у вертикальне положення.
Корисна порада
Тримайте малюка в тому положенні, в якому він відчуває себе найбільш зручно і безпечно. Якщо йому щось не подобається, він неодмінно дасть вам це зрозуміти. Не залишайте без уваги його реакцій.