Як видалити з одягу парафін.

Плями від парафіну або воску можуть з'явитися після святкового вечора при свічках, найчастіше страждає столова білизна, скатертини та серветки. Іноді цієї долі піддається і одяг. Також такі плями неминучі при виготовленні декоративних свічок своїми руками. Від цих плям досить важко позбутися, але спробувати можна і потрібно.
Вам знадобиться
  • Праска, серветки, бавовняна тканина, спирт, скипидар
Інструкція
1
Головне правило для всіх тканин при попаданні на них парафіну , стеарину або воску, - відразу ж отскоблить ножем або іншим гострим предметом залишки речовини. Потім покладіть на пляму мокру бавовняну тканину, зверху накрийте її паперовими серветками і пропрасовуйте цей "бутерброд" гарячим утюгом.Для посилення ефекту підкладіть під пляму тканину, змочену в денатураті. Верхні серветки періодично міняйте, доти, поки на них не будуть проступати плями. Серветки вберуть в себе розплавлений парафін, в результаті на виробі повинні залишитися просто жирні плями. Протріть їх тампоном, змоченим в очищеному бензині. Потім виперіть виріб в машинці.
2
Якщо пляма потрапило на оксамитову або велюрову оббивку м'яких меблів, також зчистіть парафін, а потім змочіть плями скипидаром або спиртом. Праска на цих тканинах не використовуйте.
3
При попаданні парафіну на килим акуратно зчистіть його з ворсу, потім виріжте в аркуші картону отвір діаметром трохи більше плями. Покладіть на пляму в декілька шарів білу тканину, зверху - картон з отвором, який має опинитися над плямою. Зверху поставте гарячу праску. Слідкуйте, щоб праска не зачіпав килим. Після того, як парафін вбереться в тканину, почистіть килим спеціальним засобом для килимів і розчешіть щіткою.
Якщо крапельки парафіну або воску потрапили на одяг, не турбуйтеся. Річ не варто викидати, адже є безліч способів вивести плями. Спосіб, яким варто скористатися, залежить від типу тканини. Більш щільні матеріали не бояться хімічних компонентів, тонкі більш вимогливі до догляду.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб прибрати парафін - пропрасувати праскою. Візьміть паперові серветки і покладіть під пляму і зверху, а потім пропрасуйте теплою праскою. Крапельки свічки розплавляться і вберуться в папір. Іноді необхідно провести процедуру кілька разів, міняючи підкладки. Залежно від тканини, можуть залишитися плями на одязі, але їх легко відіпрати з миючим засобом.
2
Парафін можна заморозити. Просто покладіть річ в пакет і відправте в морозильну камеру на 6-10 годин. Свічка замерзне і її легко можна буде видалити за допомогою ножа. Але намагайтеся не пошкодити поверхню речі при очищенні.
3
Очищений бензин також розчиняє парафін. Під одяг покладіть паперовий рушник, а зверху промокніть пляма ватним диском, змоченим в бензині або скипидарі. Рідина прибирає сліди воску і парафіну, але при цьому може зіпсувати річ. Не використовуйте цей метод з делікатними тканинами, з кольоровими малюнками, так як бензин може їх просто знищити. Перед процедурою можете провести досвід на внутрішніх швах. При взаємодії з тканиною одразу буде зрозуміло - чи варто так робити.
4
Медичний спирт теж хороший помічник у виведенні плям. Просто намочіть ватний диск або паличку в розчині і обробіть пляма. Після процедури необхідно простирнуть річ з плямовивідником.
5
Засіб для миття посуду допомагає прибирати плями. Нанесіть його на пляму і залиште на ніч. Тканина заздалегідь бажано намочити. Вранці прополаскайте річ, від плями не буде і сліду. Так само цю речовину можна додати для прання в машинці, що теж може дати результат.
6
Гаряче миючий засіб - це теж вихід. У киплячу воду покладіть порошок пральний, плямовивідник і рідина для миття посуду. Все перемішайте. Пляма на тканини розмістіть у ванній так, щоб на нього можна було лити гарячу воду. Розчином полийте поверхню, він буде просочуватися крізь тканину, змиваючи сліди парафіну.