Як подивитися, чи відкритий порт.

Коли ви вирішуєте ті чи інші проблеми, пов'язані з інтернетом і комп'ютерами, фахівці служби технічної підтримки зазвичай можуть попросити вас перевірити, чи не закритий у вас (і у вашого інтернет-провайдера) який-небудь порт . А як же це перевірити? Адже потрібна достовірна інформація. Для того щоб перевірити, відкритий порт або закритий, вам потрібно скористатися утилітою "telnet".
Вам знадобиться
  • Персональний комп'ютер
Інструкція
1
В операційних системах Windows Vista і Windows 7 утиліта telnet за стандартом (за замовчуванням) відключена, і тому для початку необхідно встановити саму програму. Установка займає не більше хвилини. Просто зайдіть на офіційний сайт операційної системи і скачайте програму. Далі запустіть інсталяційний пакет, натискаючи при цьому вкладку "Далі". По завершенню установки натисніть клавішу "Готово".
2
Якщо у вас стоїть операційна система Windows XP, то нічого встановлювати не треба, так як утиліта там вже стоїть. В Windows XP виберіть в стартовому меню «Пуск», далі натисніть пункт «Виконати». У розпочатому маленькому віконці введіть команду "cmd" і натисніть кнопку OK. Також можна натиснути на клавішу "Enter".
3
Якщо ж у вас операційна система Windows Vista або Windows 7, натисніть кнопку «Пуск». Далі виберете пункт виконати і введіть команду "cmd" в поле пошуку і натисніть кнопку ОК. В цілому можна сказати, що принцип установки у всіх операційних системах однаковий, просто трошки інше розташування вкладок.
4
У вікні терміналу введіть команду: "telnet Ім'я_сервера номер_ порт а". Далі натисніть клавішу "Введення". Всі дані повинні бути правильними, щоб система змогла перевірити всю інформацію. Якщо заповнені вами дані будуть невірні, то результат не буде виданий.
5
Наприклад, для того щоб перевірити чи відкритий порт , за яким працює SMTP, або закритий, необхідно ввести команду у вікні терміналу: «telnet smtp.ваш_домен 25».
6
Якщо після введення команда поверне помилку, це означатиме, що порт закритий. А якщо ж на екрані монітора з'явиться запрошення сервера (або вікно терміналу стане повністю порожнім), значить порт відкритий. В цілому можна сказати, що на комп'ютері перевіряється практично кожен порт під даною операцією.
Комп'ютер має понад 65 тисяч портів . Порт відкривається тільки в тому випадку, якщо його використовує якась програма. Номер порту вибирається ОС або запущеним додатком. В деяких випадках у користувача може виникнути необхідність відкрити конкретний порт.
Інструкція
1
Порт потрібен програмі для зв'язку з мережею. Деякі програми працюють зі стандартними портами, іншим операційна система виділяє будь-який вільний. При використанні стандартних портів вони жорстко прописуються в конфігурації програми. Тому для того, щоб відкрити конкретний порт, його треба вказати в настройках тієї програми, яка має з ним працювати.
2
Не слід плутати відкриття порту на комп'ютері і дозвіл брандмауеру на те, щоб той чи інший порт був відкритий для підключення. У першому випадку мова йде про реальний відкритті порту - тобто його починає використовувати якась програма. У другому порт може бути закритий (тобто його ніяка програма не використовує), але при спробі його відкриття брандмауер не блокуватиме з'єднання.
3
Ви можете подивитися список відкритих на вашому комп'ютері портів , це може бути корисно при підозрі на зараження системи троянськими програмами. Клікніть на командний рядок: «Пуск» - «Всі програми» - «Стандартні» - «Командний рядок». З'явиться чорне вікно консолі, це і є командний рядок. Введіть команду netstat -aon і натисніть Enter.
4
У списку, в колонці «Локальний адреса» ви побачите список відкритих на вашому комп'ютері портів . В колонці «Зовнішній адреса» вказані адреси та порти на віддалених комп'ютерах. Колонка «Стан» показує статус з'єднання. Остання графа - PID - покаже вам ідентифікатори процесів. Вони корисні в тому випадку, якщо ви хочете дізнатися, яка програма відкриває той чи інший порт.
5
Наберіть в тому ж вікні команду tasklist і знову натисніть Enter. З'явиться список запущених в системі процесів. У другому стовпці, відразу за ім'ям процесів, знаходяться їхні ідентифікатори, за якими ви без зусиль знайдете програму, що відкрила який Вас порт.
6
Якщо вам треба відкрити порт в штатному брандмауері Windows, то це теж можна зробити через командний рядок. Наприклад, щоб відкрити порт 34567, наберіть в консолі команду: netsh firewall add portopening TCP 34567 system і натисніть Enter. Щоб знову його закрити, слід ввести команду: netsh firewall delete portopening TCP 34567. Ви можете подивитися в консолі і настройки брандмауера Windows, ввівши команду: netsh firewall show config.