Як написати програму в блокноті. прописи для створення програми в блокноті.

Блокнот - це простий текстовий редактор. З його допомогою переглядають документи у форматі .txt. Запустити Блокнот можна, натиснувши "Пуск". Вибрати "Програми" і "Стандартні". У ньому можна друкувати текст, створювати web-сторінки і навіть невеликі віруси. А хто-небудь замислювався про те, що в простому блокноті можна створити непогану програмку?
Вам знадобиться
  • Персональний комп'ютер, встановлений блокнот
Інструкція
1
Щоб створити програму, треба запустити Блокнот. Далі вводите необхідні дані, пишіть потрібний текст. Він буде залежати від того, що ви хочете створити. Якщо цей документ стане сторіночкою сайту, заповнюєте все в html-редакторі.
2
Введіть, наприклад, mspaint. Збережіть документ під будь-яким ім'ям. Натискайте "Файл" і "Зберегти як ..." Тільки треба вибрати правильно формат. В "Ім'я файлу" пишіть назву, а замість .txt вставляйте потрібний вам формат (html, для нашого випадку .bat.) Відкрийте створений файл. У ньому тепер може писати все, що завгодно. Замість "mspaint" Taskmgr-диспетчер задач та інше, тобто, все залежить від того, яку програму хочете створити.
3
В Блокноті простий текст може стати програмою, якщо правильно вибрати йому формат. Відкрийте блокнот і напишіть наступний код програми: dim a, b, ca = inputbox ("Введіть час для таймера") c = inputbox ("Введіть повідомлення для таймера") msgbox "Працює таймер" b = a * 1000 * 60wscript.sleep bmsgbox c.Сохраніте документ у форматі .vbs. Все, можете запускати свою програмку.
4
Написавши текст для програми, найголовніше зберегти в правильному форматі, або розширенні. Відкрийте Блокнот. Введіть наступний текст програми: echo offtitle calculator: startclsset expr="0" set/a answer = 0set/p expr="Enter expression:" set/a answer =% expr% echo Answer:% answer% pausegoto start
5
Даний файл збережіть в розширенні .bat або ж .cmd. У командному рядку можна ввести слово «help». Там ви побачите доступні команди. Щоб дізнатися синтаксис, введіть в рядку "help/?". Якщо недоступно якесь розширення, відкрийте командний рядок і застосовуйте таку команду, як [type con]. Для збереження в консолі тексту треба натиснути таку комбінацію: "Enter і Ctr + Z". Так що блокнот теж може створювати програми, хай не такі величезні і складні. Зазвичай в Блокноті зберігають програми, що мають розширення * .bat * .cmd, * .vbs.
Програма-калькулятор є одним з типових завдань з програмування. Такий додаток можна реалізувати практично будь-якою мовою програмування. Одним з найбільш популярних ЯП є Delphi, на якому можна написати простий і ефективний код калькулятора.
Вам знадобиться
  • - середа програмування Delphi
Інструкція
1
Запустіть використовувану вами середу програмування Delphi. Розплануйте інтерфейс вашої програми. На формі буде 26 кнопок, 10 з яких відповідають за цифри, а решта - за функції. Додатково буде присутній компонент TPanel, на якому буде виводитися результат дії.
2
Додайте в код 4 змінних, які будуть зберігати числа, введені користувачем і визначати режим. Наприклад: vara, b, c: real;//Числа, які вводить пользовательd: integer;//Дія калькулятора
3
Створені змінні можете внести як і в protected, так і в private. Тепер до кожної цифрової кнопці обробіть подія OnClick. Для всіх цифр код буде ідентичний: procedure TForm1.Button1Click (Sender: TObject); beginPanel1.Caption: = Panel1.Caption + 'чісло'end; Замініть «число» на назву кнопки (якщо це цифра 0, то Panel1.Caption +' 0 ' ).
4
Змінна d має формат integer і міститиме відповідне числове значення якого-небудь дії. Якщо буде здійснюватися множення, то можна задати дії значення 1, якщо розподіл - значення 2, якщо додавання - значення 3, і т. Д. Для дії множення код буде мати вигляд: procedure TForm1.ButtonMultiplyClick (Sender: TObject);//Дія умноженіяbegina: = StrToFloat (Panel1.Caption);//Після натискання кнопки зберігається значення змінної ad: = 1;//Змінної дії задається відповідне значеніеPanel1.Caption: = ''; end;
5
Зробіть аналогічні операції для ділення (ButtonDivClick), додавання (ButtonPlusClick), віднімання (ButtonMinusClick) і зведення в ступені (ButtonPowerClick).
6
Для обробки значення '' = '' необхідно зробити умова case і по черзі розглядати кожну дію: procedure TForm1.ButtonClick (Sender: TObject); begincase d of1: begin//якщо d = 1, т. Е. Натискається кнопка множення, то відбувається відповідне действіеb: = StrToFloat (Panel1.Caption); c: = a * b; Panel1.Caption: = FloatToStr (c); end; 2: begina: = StrToFloat (Panel1.Caption); c: = a/b; Panel1.Caption: = FloatToStr (c); ...
7
Аналогічним чином обробіть дії додавання, віднімання та зведення в ступінь. Калькулятор готовий.