Як знайти спільну мову з батьками.

Різні покоління - різні погляди на життя. Старші люди завжди вважали, що вони навчені життям і значить розумніший, краще можуть знайти вихід із ситуації. Вони краще знають, як вирішувати проблеми, намагаються постійно наставити на шлях істинний своє чадо. Маленький дитина це сприймає, як належне, а більш дорослий - як тиск і посягання на особисте життя.
Інструкція
1
Дорослішаючи, будь-яка людина очікує підтримки батьків у будь-яких починаннях. Коли цього не відбувається, з'являється подив. Дитина перестає ділитися своїми проблемами і сумнівами, починає приховувати і недоговорювати, розуміючи, що батькам щось може не сподобається, і вони будуть наполягати на своїй точці зору. В таких випадках постійні недомовки призводять до сімейних сварок, уникнути цього можна за допомогою серйозної бесіди. Пора пояснити батькам, що їх дитина вже зовсім не маленький, що має своє усталену думку. І йому для майбутнього життя потрібна самостійність. Адже не зможуть же батьки до самої пенсії свого чада вирішувати, що для нього краще і як треба вчинити в певній ситуації.
2
Іноді закрадається сумнів, чи варто шукати спільну мову з батьками, якщо вони не роблять перший крок на зустріч. Вони думають, що дитина мало розбирається в житті. Потрібно їх в цьому переконати. Якщо є бажання, щоб мама і тато стали друзями і всіляко вас підтримували, потрібно прагнути до налагодження відносин. Робити перший крок самостійно, йти на примирення, приділяти більше часу допомоги по дому, просити підтримки у батьків, питати поради і обговорювати свою точку зору. Не варто влаштовувати істерики і грюкати дверима, це можуть списати на перехідний вік або вибуховий характер. Батьки не задумаються, як дитині боляче і неприємно через те, що вони не сприймають його, як особистість.
3
Повністю викорінити нерозуміння і конфлікти неможливо. Думки дітей і батьків іноді все одно будуть розходитися, така реальність. А ось згладити кути звичайним діалогом цілком можливо. Варто проявляти більше інтересу до життя батьків, дізнаватися як справи на роботі, що нового у друзів родини. Чому б увечері, коли батьки приходять з роботи, не цікавитися у них як пройшов день? Непідробний інтерес призводить до взаєморозуміння сторін. Конфлікти можуть виникати і на тлі друзів. Можливо батькам не подобається хтось з близького оточення своєї дитини. В таких випадках потрібно ближче познайомити своїх приятелів з батьками, тоді вони зрозуміють, що насправді друзі не роблять поганого впливу. Розкажіть батькам щось хороше про сім'ю близького друга, це завжди допомагає змінити ставлення в кращу сторону.
Зверніть увагу
Компроміс можна завжди знайти, роз'яснивши батькам, наскільки важливим є для вас їх рішення з певного приводу.
Корисна порада
Йти щоразу на скандал, коли щось не влаштовує безглуздо, постійні дрібні сварки тільки загострюють відносини.